15. 04. 2020

Pozdrav z partnerského okresu Freyung-Grafenau

Vzhledem k současné situaci s pandemií koronaviru v celé Evropě bohužel není možné realizovat společné přeshraniční aktivity s našimi partnerskými městy. I přesto ale zůstáváme v kontaktu a doufáme, že již brzy budeme moci v naší dobré spolupráci pokračovat. Níže naleznete zdravici, kterou vedení města i všem občanům Třeboně poslal okresní rada našeho partnerského bavorského okresu Freyung-Grafenau, pan Sebastian Gruber.

 

Vážení občané města Třeboně, milí sousedé v našem partnerském městě!

My všichni na obou stranách hranice se nacházíme v neobvyklé situaci, která si vyžaduje důrazná opatření. Většina zařízení je zavřená, akce zrušené, společenský, kulturní a sociální život takřka utichl. Zda  a kdy se zákaz vycházení uvolní nebo zda se další omezení ještě objeví, se teprve ukáže. Většina našich obyvatel má ale pro to plné pochopení. Absolutní většina lidí v našich obou zemích dodržuje omezení vycházení, která naše vlády vyhlásily, aby zamezily dalšímu šíření Covidu-19. Není to pro nás lehké, ale jediná možná cesta k úspěchu.

Nesčetně lidí na Třeboňsku a v okrese Freyung-Grafenau se stará s ohromným nasazením o to, aby život v našich obcích i přes všechna tato omezení šel dále. Počínaje lékaři a zdravotním personálem, přes lékárny, záchranné služby a bezpečnostní orgány, zaměstnance obchodů a ty, kdo zabezpečují zásobování a konče uklízečkami v klinikách a pečovatelských domech, které jsou zodpovědné za hygienu. Těmto všem náleží velký respekt a poděkování!

Dočasné uzavření hranic má pro náš region veliké následky. Toto opatření postihlo 50.000 lidí v pohraničí mezi Čechami, Bavorskem a Rakouskem. Musí se vycházet z toho, že na hospodářství v pohraničí a postižené rodiny čekají těžké časy.  Východní Bavorsko patří spolu s Jihočeským krajem z evropského hlediska k hospodářsky nejsilněším venkovským oblastem, toto je zapotřebí za všech okolností i nadále  zabezpečit. Budeme proto dělat vše, jak nejlépe budume umět, abychom se co nejdříve mohli navrátit do normality.

Správní úřady měst, městysů a obcí stejně jako okresní úřad jsou občanům a podnikům i v době krize k dispozici. My všichni pracujeme na tom, aby náš společný domov vyšel úspěšně z této krize. Všechna opatření ukazují prokazatelně svou účinnost a proto je třeba všechna nařízení dále dodržovat. Všichni si přejeme dobře projít touto krizí. Vydržte. Dosáhneme toho jen společně.

Zůstaňte zdrávi a dávejte na sebe a Vaše blízké pozor!    

Srdečné pozdravy

Sebastian Gruber, okresní rada

Aktuální informace

Důležité novinky z radnice

JIHOČESKÝ FESTIVAL ZDRAVÍ TŘEBOŇ 2023

Město Třeboň všechny srdečně zve již tuto sobotu 16. září na tradiční Jihočeský festival zdraví Třeboň 2023, který se koná na Masarykově náměstí.
Připraven je bohatý program pro malé i velké, trh chráněných dílen a neziskových organizací, Hadrárna a mnoho dalšího. Od 17.00 nezapomeňte navštívit přednášku Pavla Chlouby O cestování a zahradách Francie v loutkovém sále Divadla J. K. Tyla.
Každoročně je součástí festivalu také veřejná charitativní sbírka, kterou v letošním roce pořádáme pro Jaroslava Zárubu z Boru u Suchdola nad Lužnicí.
 
Akce Jihočeský festival zdraví Třeboň 2023 je finančně podpořena v rámci dotačního programu Jihočeského kraje Podpora kultury.

Více informací

Konference Klimatická změna jako výzva a možnost pro rybniční a městskou krajinu

Město Třeboň a společnost ENKI, o. p. s., zve na tradiční konferenci "Klimatická změna jako výzva a možnost pro rybniční a městskou krajinu", která se letos koná v Třeboni 21. září 2023 v KKC Roháč.

Více informací včetně přihlášky najdete na zde.

Více informací

Výběrové řízení - vedoucí odboru školství a sociálních věcí

Město Třeboň opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na pozici vedoucí(ho) odboru školství a sociálních věcí. Přihlášky je možné zasílat do 06.10.2023. Více Více informací