Vodní prvek na předměstí Hliník

Nedávno zrekonstruované prostranství před nákupním centrem Hliník zkrášluje a v horkých dnech zpříjemňuje vodní prvek. Tato technologie je nyní ve zkušebním provozu. Je nutné doladit časování, změnu efektů a vychytat drobné chyby, které jsou s provozem podobně náročných systémů často spojené. Řídící jednotka je instalována v podzemní šachtě, která je umístěna zčásti pod záhonem nejblíže vodnímu prvku a zčásti pod dlažbou z mozaikových kostek a přilehlého asfaltového chodníku.

Voda v prvku cirkuluje v uzavřeném okruhu, což znamená, že voda napuštěná do akumulační nádrže je čerpadlem vytlačena k tryskám a následně se po dlažbě vrací zpět do akumulační nádrže. Samozřejmostí je zachycování hrubých nečistot a filtrace přes pískovou stanici. Zároveň je voda dezinfikována chlorováním a ultrafialovým zářením. Určitá část vody se vlivem vyšších teplot odpaří a automaticky se díky čidlům potřebný objem doplní.

S ohledem na informace bychom zároveň rádi uvedli na pravou míru šum, který jsme v posledních dnech zaznamenali. Údajně městská policie dohlíží, aby se kolem vodního prvku nepohybovaly žádné osoby. Toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Vodní prvek je, krom zvlhčení horkých dní, určen především pro dovádění malých dětí a trysky jsou uzpůsobeny tomu, aby jejich hrátky vydržely. I toto je součástí zkušebního provozu.

Vyvěšeno: 02. 07. 2020

Změna obecně závazné vyhlášky o nočním klidu v Třeboni

Zastupitelé schválili změnu respektive rozšíření Obecně závazné vyhlášky o rušení nočního klidu v Třeboni. Stávající vyhláška je nastavena tak, že definuje začátek doby nočního klidu a v příloze je výčet zvlášť významných akcí, které mají dovoleno tuto dobu porušit. Jedná se o akce, které mají přínos pro kulturní život ve městě a obohacení nabídky pro cestovní ruch. Jedná se například o akce jako je Otevírání lázeňské sezóny, Zažít Třeboň jinak, Hudební festival Okolo Třeboně, Historické slavnosti Jakuba Krčína či Třeboňská nocturna.

Na městský úřad byla doručena žádost o zařazení nové jednodenní akce na městské pláži Třeboň, kterou by pronajímatelé a provozovatelé pláže rádi uspořádali každoročně vždy druhou sobotu v měsíci srpnu. Trvání akce bude časově omezeno do 24:00.

Zastupitelé schválili zařazení do přílohy obecně závazné vyhlášky. Pořadatel ve své žádosti uvedl, že v daný termín bude na pláži celodenní program pro děti i dospělé. Uspořádají se závody v paddleboardu v různých věkových kategoriích a děti si budou moci hrát a soutěžit. Konkrétní program se stále upřesňuje.

Vyvěšeno: 02. 07. 2020

Wellness centrum a saunový provoz v Třeboni

Zastupitelstvo vyslovilo zelenou pro rozšíření provozu lázní Aurora v rámci projektu wellnesscentra o saunový provoz. Realizace tohoto velkého projektu je ohodnocena na 190 mil. Kč. včetně DPH. Schváleno bylo i spolufinancování resp. návrh na způsob financování staveb v rámci celého projektu. Loni v květnu byla zpracována projektová dokumentace na rozšíření wellness centra, které navazuje na východní křídlo lázní Aurora a bude umístěno na stávající travnaté ploše mezi krytým bazénem, ulicí Lázeňská, oplocením stávajícího parkoviště a pěší komunikací. Předmětem rozšíření bude výstavba relaxačního bazénu, kondičního (plaveckého) bazénu, bazénu pro děti a vířivky. Celková plocha vodní hladiny čítá 836,7 m2. Dále byla do akce zahrnuta výstavba provozních a technologických objektů zahrnujících restauraci se zázemím, šatny, sprchy, WC, ošetřovnu, místnost plavčíka, vstupní objekt, podzemní úpravnu bazénové vody, osvětlení a ozvučení areálu.

Dlouhodobým záměrem lázní je vybudování saunového provozu a rehabilitačních prostor. Předpoklad je dvoupodlažní stavba vybavená několika saunami o různých teplotách, rozměrech a vybavení. Zřízen bude vstupní vestibul propojený se stávající chodbou v budově lázní a novým wellness centrem ale i se samostatným vstupem pro veřejnost. V budově bude výtah, odpočinková místnost a sociální zázemí.

Z předpokládaných a schválených 190 mil. Kč. včetně DPH bude použito na výstavbu rozšíření wellness centra částka odhadem 140 mil. Kč a na výstavbu saunového provozu je předpokládaná částka 50 mil. Kč. Skutečné částky budou známy po provedených soutěžích na výběr zhotovitelů. Náklady bude hradit společně město a Slatinné lázně Třeboň. Nyní se připravuje na základě schválení smlouva o společném zadávání.

Pozemek proti Krčínovu domu v Třeboni zná svého majitele

Zastupitelstvo města Třeboně schválilo na svém předposledním jednání záměr prodeje pozemku o výměře 160 m2 parcelní číslo KN 33/1 v Krčínově ulici proti Krčínovu domu. Forma prodeje se uskutečnila obálkovou metodou s minimální nabídkovou cenou 1,6 mil. Kč bez DPH. Tento pozemek se nachází v historické části města a je dlouhodobě nevyužívaný. Jedná se o poslední nezastavěnou pozemkovou parcelu, která je územním plánem města Třeboně určená k funkčnímu využití dle kategorie jako „plocha smíšená obytná – městské jádro (SM)“. V termínu pro podání byly doručeny 4 nabídky. Zastupitelstvo na svém posledním jednání schválilo prodej za nejvyšší nabízenou cenu ve výši 2,06 mil. Kč.

Dotace pro třeboňské hasiče

Třeboňská požární stanice, která je dislokovaným pracovištěm Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, získala 100 tis. Kč. Zastupitelé města schválili uvolnění této částky, která bude sloužit na dovybavení cisternové automobilové stříkačky. „Pokud bychom tuto částku hasičům neposkytli, poté by nebylo vozidlo schopno provozu s ohledem na fakt, že by nesplňovalo požadované technické podmínky pro požární techniku. Tím bychom ohrozili akceschopnost.“ doplnil informaci starosta města Jan Váňa.