Vyvěšeno: 11. 10. 2019

Třeboňští maratonci obdrží finanční dar

Za reprezentaci města Třeboně na maratonu ve švýcarském Interlakenu získají dva běžci finanční dar ve výši 8 tis. Kč. Pan Martin Košina a Ondřej Fliegel zastupovali město Třeboň nejen při samotném závodu, ale i v rámci setkání se starostou Interlakenu a dalšími organizacemi zapojenými do akce.

„První kilometry závodu vedly městem, kde byla výborná atmosféra a spousta diváků. Až do 25tého kilometru byla trať víceméně rovinatá a bylo důležité zejména ušetřit co nejvíce sil na druhou část, která vede prakticky pořád do kopce. Na startu bylo přibližně 4000 závodníků a my jsme běželi v nejhustší části startovního pole, takže to dobře utíkalo a setkali jsme se s běžci z celého světa. Stanovené cíle jsme nakonec oba splnili a oproti časovému limitu jsme doběhli s velkou rezervou (Ondrův čas 5:48, Martinův čas 5:53),“ dodal ke zprávě o průběhu celé akce jeden z běžců, pan Martin Košina.

„Poskytnutý finanční dar bude sloužit na pokrytí výdajů spojených s cestou. Mají můj velký obdiv a děkuji jim tímto, že nás takto úspěšně reprezentují ve světě,“ doplnila informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 11. 10. 2019

Podpora sportu, činnosti oddílů a kroužků pro děti a mládež z Třeboně

Druhá vlna dotací města Třeboně v oblastech tělovýchovy a sportu spolu s oblastí podpory činnosti oddílů, kroužků a trenérů při práci s dětmi a mládeží má své úspěšné žadatele. Těšit na dotaci se může například TJ Jiskra Třeboň, SK Boxing, Junák nebo oddíl Zálesáci Třeboň. Jednotlivé žádosti byly posouzeny v rámci zasedání Komise mládeže a sportu. Návrhy následně komise předložila ke schválení radním.

Peníze poputují například na účast oddílu jachtingu z TJ Jiskra Třeboň na Mezinárodních závodech lodní třídy Optimist Halloween Cup 2019. Tyto závody se budou konat koncem října v italském městě Garda. Jiskra získá na reprezentaci města 15 tis. Kč.

Boxeři získají v rámci dotace 11,5 tis. Kč a třeba Junák – český skaut může počítat s příspěvkem ve výši 35,7 tis. Kč. Největší částku z této dotace by měla obdržet TJ Jiskra. V tomto případě radní doporučili zastupitelstvu města schválit dotaci, jelikož není v jejich kompetenci. „Jiskra má mnoho oddílů a ochotných trenérů, kteří se věnují svým svěřencům. Děti a mládež z Jiskry nás výborně reprezentují a dosahují skvělých výsledků, což je třeba náležitě ocenit a činnost klubu a trenérů podpořit,“ dodal k rozhodnutí rady města starosta Jan Váňa.

Dotace města Třeboně na Zimní abonentní koncerty Spolku Třeboňská Nocturna

Radní města Třeboně na svém posledním zasedání doporučili zastupitelstvu města schválit udělení dotace z oblasti kultury a cestovního ruchu žadateli, kterým je Spolek Třeboňská Nocturna. Příspěvek ve výši 100 tis. Kč poputuje na pořádání Zimních abonentních koncertů ABOKO. Tento tradiční a úspěšný cyklus koncertů vážné hudby se bude konat od října tohoto roku v divadle J. K. Tyla. Jedná se o šest koncertů s předpokládaným rozpočtem 509 tis. Kč.

„Jsem ráda, že dotace půjde na tuto akci. Jedná se o tradiční největší hudební cyklus v jižních Čechách, na kterém vystupují špičkoví umělci. Pravidelně se v podzimním a zimním období zaplňují místa Divadla J. K. Tyla posluchači, kteří si v domácím prostředí Třeboně mohou vychutnat hudbu nejvyšší úrovně. Obzvláště oceňuji fakt, že občanům Třeboně je tradičně nabízena výrazná sleva na vstupném,“ doplnila informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.

Dotaci získají Senioři a Mikuláš

Radní města Třeboně na svém posledním zasedání přidělili dotace určené na podporu zájmových činností pro rok 2019 z druhé vlny výzvy. Radním byly předloženy tři žádosti od dvou žadatelů. Prvním žadatelem byla místní pobočka Třeboň sdružení Senioři České republiky a druhým Třeboňská pobočka Domu dětí a mládeže Jindřichův Hradec. Obě organizace příspěvek získají. Senioři obdrží 5 tis. Kč na dofinancování své činnosti a Dům dětí a mládeže použije 7 tis. Kč na uspořádání Mikulášské besídky v KKC Roháč 07.12.2019.

„Třetí žádost Domu dětí a mládeže určenou na účast v soutěžích Taneční skupina roku a Czech dance masters nebylo možné podpořit. Tyto soutěže budou konány až v příštím roce a pravidla přidělování dotací nám neumožňují z letošního rozpočtu financovat akce, které se uskuteční v roce následujícím,“ doplnila rozhodnutí radních místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 03. 10. 2019

Jihočeský kraj podpořil hasiče v Branné

Město Třeboň zakoupilo pro JSDHO Třeboň - Branná dva nové zásahové obleky PATRIOT ELITE CZ. Pořízení těchto ochranných prostředků pro naše hasiče bylo možné i díky poskytnutí Neinvestiční dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Jihočeského kraje. Z celkové ceny, která činila 34.134 Kč, podpořil projekt Jihočeský kraj ze svého rozpočtu částkou 20.000 Kč.