Kompetence: odbor životního prostředí
Územní působnost: území města Třeboň včetně místních částí
Referent: tel: , email: , č.dv.:
Kde vyřídit: 1. patro městského úřadu, č. dveří 223

Platný předpis:

Fyzická či právnická osoba žádá o povolení kácení dřevin v případě, že je vlastníkem pozemku. V případě kácení stromů se žádá tehdy, pokud je obvod kmene stromu měřený ve výšce 130 cm od paty kmene stromu větší než 80 cm. V případě kácení keřů je nutno požádat, pokud je plocha kácených keřů větší než 40 m². Toto povinnost se vztahuje i na ovocné stromy. O povolení kácení může požádat se souhlasem vlastníka pozemku i nájemce pozemku

Formulář ke stažení zde

Sazba poplatku: bez poplatku

Doklady, které musím mít sebou

Účastníci řízení jsou zejména:

Lhůty pro vyřízení

V jednoduchých případech se žádost vyřizuje do 30 dní, v ostatních případech do 60 dnů od zahájení řízení. Ve složitých případech jedná úřad do 90 dnů od zahájení řízení.

Sankce při nedodržení

dle § 87 zákona č. 114/1992 Sb.

Zobrazení postupu dle zákona č. 106/1999 Sb.

Základní informace

Rozšířená informace

Úplná informace

Aktuální informace

Důležité novinky z radnice

JIHOČESKÝ FESTIVAL ZDRAVÍ TŘEBOŇ 2023

Město Třeboň všechny srdečně zve již tuto sobotu 16. září na tradiční Jihočeský festival zdraví Třeboň 2023, který se koná na Masarykově náměstí.
Připraven je bohatý program pro malé i velké, trh chráněných dílen a neziskových organizací, Hadrárna a mnoho dalšího. Od 17.00 nezapomeňte navštívit přednášku Pavla Chlouby O cestování a zahradách Francie v loutkovém sále Divadla J. K. Tyla.
Každoročně je součástí festivalu také veřejná charitativní sbírka, kterou v letošním roce pořádáme pro Jaroslava Zárubu z Boru u Suchdola nad Lužnicí.
 
Akce Jihočeský festival zdraví Třeboň 2023 je finančně podpořena v rámci dotačního programu Jihočeského kraje Podpora kultury.

Více informací

Konference Klimatická změna jako výzva a možnost pro rybniční a městskou krajinu

Město Třeboň a společnost ENKI, o. p. s., zve na tradiční konferenci "Klimatická změna jako výzva a možnost pro rybniční a městskou krajinu", která se letos koná v Třeboni 21. září 2023 v KKC Roháč.

Více informací včetně přihlášky najdete na zde.

Více informací

Výběrové řízení - vedoucí odboru školství a sociálních věcí

Město Třeboň opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na pozici vedoucí(ho) odboru školství a sociálních věcí. Přihlášky je možné zasílat do 06.10.2023. Více Více informací