29. 04. 2019

Vernisáž výstavy fotografií zachycujících spolupráci Třeboně a Schremsu

Dne 26. dubna 2019 se v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni uskutečnila vernisáž výstavy fotografií „Historie spolupráce partnerských měst Třeboň a Schrems“. Výstava je součástí projektu, jehož cílem je zdokumentovat a přiblížit celou historii spolupráce a posílit tak dobré vztahy mezi oběma městy. V rámci tohoto projektu jsou v letošním roce plánované také 2 jednodenní výlety pro Třeboňáky do Schremsu a jeho okolí a vydání almanachu, kde bude vzájemná spolupráce zaznamenána.

Vernisáže se zúčastnili nejen pamětníci z Třeboně, ale také zástupci ze Schremsu v čele s bývalým starostou Schremsu panem Reinhardem Österreicherem a manželi Schlottovými. Za město Třeboň hosty přivítal místostarosta Mgr. Petr Werner, za město Schrems přednesla krátký projev radní paní Christine Walguni. Výstava potrvá do 25. června 2019, poté se přesune do Schremsu.