08. 11. 2019

Město Třeboň zveřejní pronájem dvou městských bytů

Radní města Třeboně schválili zveřejnění nájmu dvou bytů. První se nachází  v ulici Rožmberská a druhý na Masarykově náměstí.

V prvním případě se jedná o byt 1+1 s výměrou 39,73 m2 v Rožmberské ulici číslo popisné 34/I. Zájemci se mohou o byt ucházet formou obálkové metody. Minimální cena pro nabídky je stanovena na 70,- Kč/m2/měsíc. Byt je situován jako samostatný byt na dvorku domu a je vybaven kuchyňskou linkou, sporákem, digestoří, krbovými kamny a plynovým kotlem s ohřevem vody. V roce 2015 zde byla provedena celková rekonstrukce a v dalším roce pak byla opravena izolace proti zemní vlhkosti, výměna okna a vstupních dveří celkem za 880 tis. Kč.

Druhý byt má dispozici 3+1 s výměrou 88, 87 m2 na Masarykově náměstí číslo popisné 87/I. Minimální cena pro nabídky bude stanovena na 90,- Kč/m2/měsíc. Byt je situován ve třetím nadzemním podlaží na dvorku a je vybaven kuchyňskou linkou, sporákem, bojlerem, krbovými kamny a elektrickými přímotopy. Byt byl zrekonstruován celkovým nákladem 300 tis. Kč, kdy byly opraveny dřevěné podlahy, vyměnila se kuchyňská linka, obložení a vybavení koupelny a WC.

Uchazečem o tyto byty může být každý občan s bydlištěm v Třeboni a místních částech nebo se stálým pracovním místem v této lokalitě po dobu minimálně 6 měsíců. Před uzavřením nájemní smlouvy bude uhrazena kauce ve výši 3 měsíčních nájmů. Nájmy bytů budou zveřejněny po dobu 15 dnů na úřední desce.

„Byty budou pronajaty těm zájemcům, kteří předloží nejvyšší nabídku. Nabídky budou posouzeny v rámci komise, která byla jmenována radou města,“ doplnila zprávu místostarostka Jana Grammetbauerová.