25. 06. 2020

Další šance na bydlení pro seniory v Třeboni

Radní města Třeboně na svém posledním zasedání schválili zveřejnění záměru nájmu bytu v Domě s pečovatelskou službou v Chelčického ulici č.p. 2/II (druhá budova tzv. DPS 2). Dispozičně se jedná o byt 1+1 s číslem 21 a s výměrou 42,4 m2. Měsíční nájemné je ve výši 1 997,- Kč za plochu a úhrada za vybavení bytu  v podobě kuchyňské linky, sporáku a digestoře v částce 150,- Kč měsíčně. Byt byl zrekonstruován na náklady města a to ve výši 54 tis. Kč. Vhodný je pro dvě osoby.

Podmínkou pro zájemce je, že musí pobírat starobní či invalidní důchod, nepotřebují komplexní ústavní péči a mají trvalé bydliště v Třeboni či místních částech. Stejně tak je možné, aby zde měli bydliště jejich rodinní příslušníci.

Výběr nájemce bude uskutečněn podle platných pravidel města pro přidělování bytů v DPS.

„Záměr bude zveřejněn na úřední desce města Třeboně po dobu 15 dnů. Všichni žadatelé evidovaní v seznamu žádostí o byt v DPS obdrží písemnou informaci o záměru nájmu bytu, aby se mohli přihlásit.“ doplnila informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.