Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2024 celkem 56 kontrol dle zákona
č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 36 kontrol fyzických osob a 20 kontrol právnických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem ve 20 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty
a mobilní provozovny.
Druhým nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 7 případech) bylo porušení ustanovení § 31 odst. 16 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky.
Nejzávažnějším zaznamenaným pochybením bylo porušení ustanovení § 31 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen prokázat kontrolnímu orgánu na jeho žádost a v jím stanovené lhůtě způsob nabytí prodávaného zboží nebo materiálu používaného k poskytování služeb.
Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2023 celkem 90 kontrol dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 81 kontrol fyzických osob a 9 kontrol právnických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 11 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty a mobilní provozovny.
Druhým nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 5 případech) bylo porušení § 31 odst. 16 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky.
Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2022 celkem 77 kontrol dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 65 kontrol fyzických osob a 12 kontrol právnických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 7 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty a mobilní provozovny.
Dalším pochybením zjištěným v průběhu kontrol bylo porušení ustanovení § 31 odst. 16 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky.
Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2021 celkem 56 kontrol dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 46 kontrol fyzických osob a 10 kontrol právnických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem ve 4 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty a mobilní provozovny.
Dalším pochybením zjištěným v průběhu kontrol bylo například porušení ustanovení § 17 odst. 7 živnostenského zákona, tj. provozovna musí být trvale a zvenčí viditelně označena obchodní firmou nebo názvem nebo jménem a příjmením podnikatele a jeho identifikačním číslem osoby.
Nejzávažnějším pochybením, které kontrolní orgán odhalil v průběhu svých kontrol, bylo provozování činnosti, která je předmětem živnosti vázané, aniž by právnická osoba měla příslušné živnostenské oprávnění.
Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2020 celkem 51 kontrol dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 40 kontrol fyzických osob, 5 kontrol právnických osob a 6 kontrol zahraničních fyzických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 8 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty a mobilní provozovny.
Druhým nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 5 případech) bylo porušení
§ 31 odst. 16 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky.
Důležité novinky z radnice
Město Třeboň se pustilo v průběhu roku 2024 do rekonstrukce budovy č. p. 1 na Masarykově náměstí. V budově staré radnice sídlilo Muzeum města Třeboně, které pro město provozuje Spolek přátel Třeboně. Před rekonstrukcí bylo potřeba vše pečlivě zabalit, vypůjčené exponáty vrátit vlastníkům a odstěhovat do náhradních prostor vše, co rekonstrukci překáželo. Spolek přátel Třeboně našel své náhradní ubytování v nebytových prostorách budovy Domu s pečovatelskou službou, který se spolku zalíbil natolik, že tam již zůstal natrvalo.
Rekonstrukci máme úspěšně za sebou, a tak se začalo postupně pracovat na návratu života do budovy č. p. 1. V druhém patře vznikla nová Galerie města Třeboně, která nyní hostí výstavu Třeboňský odkaz.
V muzeu je již také živo, jelikož zde finišují práce na znovuotevření muzea. Město ve spolupráci se spolkem vybrali exponáty k výpůjčkám a uzavřely se smlouvy k tomu určené. Vzniká zde i zcela nová expozice věnovaná historii lázeňství. Pro instalaci vypůjčených exponátů bylo krom smluv o výpůjčkách rovněž zajistit pojištění pro jejich transport. Rada města v rámci tohoto jednání schválila smlouvu pro jednorázové pojištění na tuto oblast.
Zároveň bychom vás rádi tímto pozvali na slavnostní otevření Muzea města Třeboně, které se uskuteční 14. května od 17.00 v budově Muzea a Galerie města Třeboně v č. p. 1.
Více informacíRada města schválila podání žádosti o dotaci z dotačního titulu Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Obec přátelská rodině a seniorům. Uvedený dotační program je zaměřen na podporu budování komunity a sousedského života v obci. Cílem je podpora mezigeneračního propojování jak dětí, mladistvých, dospělých, tak i seniorů a osob se zdravotním postižením.
V rámci projektu by došlo k modernizaci a zútulnění klubovny v budově DPS Chelčického 2. Tato klubovna je v současnosti využívána různými spolky pro svou činnost, ale také seniory z okolních DPS i na akce v rámci Projektu Senioři. Nově by byl prostor zpřístupněn také dětem a dospívajícím nebo maminkám s malými dětmi. V případě úspěšné žádosti bude projekt zrealizován do konce tohoto roku a určitě vás o něm budeme informovat.
Více informacíRadní města schválili přijetí grantu od Nadace Jihočeské cyklostezky ve výši 15 tis. Kč. Peníze jsou určeny na realizaci projektu Třeboňská šlapka 2025. Město Třeboň je jedním ze zakladatelů a dlouholetým partnerem nadace. Cílem nadace je koordinace a podpora cyklistiky v Jihočeském kraji a mezi její hlavní činnosti patří správa a údržba stávajících cyklostezek, jejich prodlužování a podpora vzniku nových úseků, údržba a obnova značení, instalace mobiliáře na cyklostezky, vydávání cyklomap atd.
Třeboňská šlapka je tradiční cyklistická jarní akce k zahájení cyklistické sezóny Letošní ročník se uskuteční v sobotu 17. května. Tentokráte navíc nepůjde o zahájení cyklosezóny jen na Třeboňsku, ale díky dohodě s nadací půjde o zahajování pro celý Jihočeský kraj.
Na tuto událost vás srdečně zve město Třeboň.
Více informací