Vyvěšeno: 20. 01. 2020

Pozvánka na 11. jednání Zastupitelstva města Třeboně dne 27.01.2020

Přiložený soubor: pozvanka.pdf

Vyvěšeno: 14. 01. 2020

Dotace pro dobrovolné hasiče v Branné

Radním města Třeboně byly předloženy dva materiály se souhlasem s podáním žádosti o dotace Jihočeského kraje, které by byly pro dobrovolné hasiče z Branné. „Potřeba podání žádostí byla probírána i na jednání Bezpečností rady Třeboně. Vozidlo dobrovolných hasičů z Branné prošlo v prosinci minulého roku pravidelnou technickou prohlídkou a velitel jednotky byl upozorněn na blížící se nutnost výměny pneumatik. Předpokládaná cena 6ti kusů pneumatik na toto vozidlo se pohybuje okolo 87 tis. Kč, kdy dotace by nám pokryla 70 % této částky, tudíž bychom z rozpočtu města platili 26 tis. Kč,“ doplnil informaci starosta Jan Váňa.

Druhá žádost se týká výměny vrat požární zbrojnice v Branné. Budova této zbrojnice byla v roce 2006 rozšířena o přístavbu garáže. „Vrata mají sekční otvírání na ruční ovládání. Další dvoje vrata jsou ve staré části zbrojnice a jsou dvoukřídlá, plechová a menší, tudíž je výjezd komplikovaný. Tudíž bychom rádi stávající sekční vrata opatřili elektrickým pohonem, aby se před a po výjezdu sama zavírala a menší vrata bychom nechali rozšířit a zmodernizovali rovněž na sekční s elektrickým pohonem, aby jakýkoliv výjezd k zásahu byl rychlý a bez komplikací,“ dodal starosta Jan Váňa.

Předpokládané celkové výdaje jsou 190 tis. Kč, dotace by pokryla 130 tis. Kč a město by spolufinancovalo částkou 60 tis. Kč.

Trhy v Třeboni pro rok 2020

Radní města Třeboně schválili na svém posledním jednání harmonogram trhů, které se uskuteční ve městě buďto samostatně nebo jako součást některé z kulturních akcí v průběhu roku 2020. Jedná se o tyto termíny:

• 04. 04. velikonoční kulturní akce

• 02. 05. kulturní akce Čokoládování

• 30. 05. Otevírání lázeňské sezóny

• 13. 06. letní trh

• 11. 07. Košt českých vín

• 18. 07. Historické slavnosti Jakuba Krčína

• 25. 07. Pivovarské slavnosti

• 01. 08. Lázeňská Třeboň

• 08. 08. Myslivecké slavnosti

• 15. 08. Čochtanova Třeboň

• 05. 09. Zavírání plavecké sezóny

• 26. 09. Svatováclavské slavnosti

• 10. 10. výlov Rožmberka

• 28. 11. Třeboň plná andělů a rozsvícení vánočního stromu

• 12. 12. adventní trh

Prodejce požádá pomocí webového formuláře na stránkách www.itrebon.cz o jednotlivé tržní místo. Uvede požadované termíny účasti, svůj sortiment, požadavky na místo a další potřebné údaje. Pořadatel pak rozhodne o zařazení prodejce na konkrétní trh. „Každá přijatá přihláška je ohodnocena systémem, který posuzuje prezentaci a vhodnost výrobků, atraktivitu kategorie řemesla, zda zájemce řemeslo i předvádí a zda byly dříve se zájemcem při předchozích akcích problémy. Výsledné rozhodnutí je plně na pořadateli. Pro pořádání těchto akcí máme samozřejmě vypracovaný i tržní řád,“ doplnila informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 14. 01. 2020

Žádosti o poskytnutí dotace na prevenci kriminality a pro kulturu

Leden je měsíc, kdy se na většině úřadů podávají žádosti o dotace z různých programů. Výjimkou není ani Třeboň, která žádá mimo jiné o podporu v rámci prevence kriminality a na kulturu.

Radní města schválili podání několika žádostí na Jihočeský kraj. První žádost je zaměřena na prevenci kriminality specificky zaměřené na seniory a kapesní krádeže. „Prostředky využijeme na nákup nových 5ti kusů seniorských náramků, které výborně slouží i pro tyto účely, ale samozřejmě jsou seniory využívány pro okamžité přivolání pomoci i v případě zdravotních komplikací.“ Vysvětlila místostarostka Jana Grammetbauerová.

„Další tři žádosti jsou z oblasti kultury. V rámci těchto prostředků bychom zafinancovali Historické slavnosti Jakuba Krčína v červenci tohoto roku, dále akci Třeboň poetická přesněji postupovou přehlídku poezie v březnu tohoto roku a jako třetí bychom rádi vytvořili softwarovou aplikaci pro expozici o Zlaté stoce. Uvidíme, jak budeme v rámci krajských dotací úspěšní,“ dodala místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 14. 01. 2020

Kanalizace a čistírna odpadních vod pro Brannou

Radní města Třeboně schválili na svém posledním jednání a doporučili zastupitelům města schválit velký projekt a jeho financování z prostředků města a podání žádosti o poskytnutí podpory Ministerstva životního prostředí. V rámci tohoto projektu by se v letech 2021 a 2022 zrealizovala výstavba kanalizace a čističky odpadních vod a vodovodního řadu v místní části Branná.