Projekt „Historie spolupráce partnerských měst Třeboň a Schrems“ je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Evidenční číslo projektu: KPF-01-140

Celkové způsobilé výdaje: 10.971,60 €
Vlastní peněžní prostředky: 1.645,74 € (15 %)
Prostředky z ERDF: 9.325,86 € (85 %)

Popis projektu:
V rámci blížícího se 30. výročí od podpisu Smlouvy o partnerství mezi městy Třeboň a Schrems (1991 - 2021) má být zaznamenána celá historie vzájemné spolupráce a to i v období před podpisem Smlouvy o partnerství.
V rámci projektu dojde ke zdokumentování pamětí, vydání almanachu, uspořádání setkání pamětníků u příležitosti vernisáže výstavy fotografií zachycujících spolupráci a setkávání zástupců měst. Pro občany Třeboně se dále uskuteční také dva výlety do okolí rakouského města Schrems.

Cíl projektu:
Cílem projektu je přiblížit současné generaci historii dlouhé vzájemné spolupráce, včetně období před uzavřením partnerství mezi městy, a zároveň toto obodobí a okamžiky připomenout pamětníkům. A samozřejmostí je také posílení dobrých partnerských vztahů mezi městy.

Aktuální informace

Důležité novinky z radnice

Výběrové řízení - referent(ka) sociálních věcí - SPOD
Aktuality (147)

Výběrové řízení - referent(ka) sociálních věcí - SPOD

Město Třeboň opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta/referentky sociálních věcí - sociálně právní ochrana dětí. Podrobné informace zde Více informací
Kácení a ořezy stromů
Aktuality (147)

Kácení a ořezy stromů

Upozorňujeme občany, že do 20. prosince 2022 bude na Naučné stezce zdraví Třeboň na Hrádečku probíhat kácení a ořezy stromů. Žádáme proto občany o omezení vstupu do této oblasti po dobu prací, případně o zvýšenou opatrnost při pohybu v této lokalitě.

Děkujeme za pochopení!

Více informací
Obnova památek v Třeboni podpořených z rozpočtu Jihočeského kraje v roce 2022
Aktuality (147)

Obnova památek v Třeboni podpořených z rozpočtu Jihočeského kraje v roce 2022

Před koncem roku 2022 můžeme bilancovat provedené obnovy kulturních památek, které jsou ve vlastnictví města Třeboně a byly realizovány z vlastních finančních prostředků města a z dotačních programů Jihočeského kraje.

Z dotačních programů Jihočeského kraje byly podpořeny tyto opravy:

Restaurování jižní fasády Novohradské brány s hradební zdí – I. etapa

Oprava výklenkové kapličky sv. Jana Nepomuckého v Břilicích

Oprava hřbitovní zdi na hřbitově sv. Alžběty

Více informací