Výsledek hledání

Zavřít

Facebook

Projekt SENIOŘI

Projekt SENIOŘI

Tento projekt má pomoci vám, seniorům (osobám přijímajícím starobní důchod) vrátit chuť zapojit se do aktivního společenského života. Připravilo jej město Třeboň. Prvním krokem byl vznik pracovní skupiny a následně vznik ankety. Tato anketa nabízela městem dopředu vytipované okruhy aktivit pro seniory, od kterých jsme chtěli vědět, o co by měli nejvíc zájem. Největší zájem byl o kulturní akce, konkrétně o divadlo a koncerty. Další nejžádanější aktivitou byly výlety do okolí. Mezi aktivity s velkým zájmem se probojovaly i činnosti typu kina, jógy, nordic walking, návštěvy bazénu, zdravotního cvičení či počítačového kurzu. V rámci pracovní skupiny jsme začali jednotlivé aktivity připravovat, abyste se jich mohli účastnit. Podmínkou je, že musíte být členy projektu. K tomu potřebujeme mít na Vás telefonní nebo e-mailový kontakt, a tím budete dostávat nabídky na jednotlivé kurzy a aktivity dopředu a budete se na ně moci přihlásit. Členem se můžete stát kdykoliv v průběhu roku.


AKCE NA SRPEN
 • 3. srpna - Komentovaná prohlídka po městě Třeboni s paní Motyčkovou od 19.00. Akce pro přihlášené zdarma.
 • 13. srpna - Myslivecká Třeboň - tradiční akce na Masarykově náměstí od 10.00. Přítomni budou zástupci myslivců, imitátoři hlasů zvěře, lovečtí trubači, sokolníci, lovečtí psi a mnoho další. Vše za doprovodu bohatého kulturního programu a řemeslného trhu.
 • 18. srpna - Třeboňská letní setkávání - galakoncert Siempre Nuevo/Epoque Quartet v Divadle J. K. Tyla od 19.30. Vstupné 50 Kč (platí se v TIC).
 • 27. srpna - Po barokních památkách města Třeboně a blízkého okolí - cykloexkurze s místním znalcem Vladimírem Bednářem. Sraz účastníků v 9.00 před železniční stanicí Třeboň. Celková délka trasy činí cca 18 km. Akce je zdarma.

AKCE NA září
 • 5.–9. září - počítačový kurz pro začátečníky, konaný v klubovně DPS II (přímo proti vstupu do knihovny). V rámci kurzu proběhne 5 lekcí, délka jedné lekce je 3,5 hodiny. Cena za celý kurz pro jednoho seniora je 500 Kč (běžné kurzovné 1 500 Kč). Kurz je pro omezený počet 10 účastníků a je tedy nutné se předem přihlásit na městském úřadě. OBSAZENO
 • 17. září - Jihočeský festival zdraví s podtitulem autismu. Celodenní kulturně-charitativní akce na Masarykově náměstí v Třeboni od 10.00. Součástí festivalu je každoročně bohatý kulturní program, přednášky s odborníky, trh neziskových organizací a chráněných dílen a mnoho dalšího.
 • 20. září - autobusový výlet s odborným průvodcem - s Františkem Křižíkem do Bechyně za Petrem Vokem a za Alfrédem Radokem do Koledějí nad Lužnicí. Cena výletu je 290 Kč. Na výlet je nutné se přihlásit v TIC na Masarykově náměstí. OBSAZENO
 • 29. září - Chytrý telefon a tablet - kurz práce s chytrými telefony a tablety pro seniory v klubovně DPS II (naproti vchodu do knihovny) od 13.00 do 17.00. Zařízení si vezměte s sebou, pokud někdo chytrý telefon či tablet nevlastní, bude mu zapůjčen organizátory. Kapacita je omezena, je proto nutné se předem nahlásit. Cena kurzu je 30 Kč.
 
PRAVIDELNÉ AKTIVITY (není nutné se předem nahlašovat):
 • Jóga - každé pondělí od 16.30 v Lázních Aurora (s výjimkou letních prázdnin - v červenci a srpnu se jóga nekoná!). Na vstupné bude seniorům poskytnuta sleva 40 % (vstupné po slevě je 66 Kč). Vstupenky se kupují na pokladně wellness (starý vstup do bazénu).
 • Nordic walking - každé úterý a čtvrtek od 15.00 (pořádají Lázně Aurora). Na vstupné bude seniorům poskytnuta sleva 40 % (vstupné po slevě je 102 Kč). Vstupenky se kupují na přepážce časování procedur.
 • bazény Lázní Aurora (vnitřní - 1 hodina/vnější - celodenní  vstupné) - sleva na vstupné 40 % (cena po slevě 72 Kč).
 • sauna v Lázních Aurora - sleva na 90minutové vstupné 40% (cena po slevě 156 Kč).
 • kino Světozor Třeboň - každé podnělí film od 17.00 se seniorskou slevou za 60 Kč.

 

Na výše uvedené akce je třeba se přihlásit u paní Mgr. Kateřiny Nováčkové (odbor školství a sociálních věcí Městského úřadu Třeboň) – tel. 384 342 102 nebo e-mailem senior@mesto-trebon.cz. V případě nepřítomnosti můžete volat podatelnu MěÚ na tel. 384 342 111.

Zde je možné i zažádat o zařazení do evidence, díky které budete dostávat informace o připravovaných aktivitách.

Partnerství