13. 10. 2014

Ověřovací anketa potvrdila problémy k řešení

K Třeboni patří ryby, o městě rozhodujte i VY !
V úterý 9. září 2014 se v Kulturním a společenském centru Beseda konalo již třetí Fórum Zdravého města Třeboň. Do Besedy přišlo více jak 70 diskutujících. Z jejich debaty vzešlo 20 problémů města určených k řešení. Ty nejzásadnější následně určila ověřovací anketa, která byla ukončena 10. října 2014:

Fórum je jedním z nástrojů, kterým Zdravá města zapojují obyvatele do veřejného dění. Nabízí deset tematických okruhů života ve městě, v nichž jsou určovány „top problémy“. Všechny jsou pak zařazeny do tak zvané ověřovací ankety. Anketní lístky byly dostupné na podatelně městského úřadu, Turistickém a informačním centru na Masarykově náměstí, recepci Bertiných lázní, městské knihovně, na poště, či na webu města. V anketě se vyjádřilo 187 lidí. Na aktuálním lístku bylo možné zaškrtnout maximálně dva okruhy problémů k řešení. Ověřovací anketa potvrdila 5 problémů:

•    zachování lékařské služby první pomoci
•    řešení nedostatku veřejných WC včetně jejich značení
•    zajištění více letních kapel pro mladé
•    zlepšení průchodnosti kruhového objezdu na Táboritské ulici + zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů
•    rozšíření kamerového systému (zejména ve Sportovním areálu Hliník, u autobusového nádraží).

Jednotlivým problémům budou přiděleni garanti. Ti se tématy aktivně zabývají. Výsledky ověřovací ankety budou též předloženy zastupitelům.

Děkujeme všem, kteří se ankety Fóra Zdravého města Třeboň zúčastnili!