Články jsou vždy pouhým výběrem za uplynulé období. Skutečný počet událostí řešených strážníky je podstatně vyšší, z prostorových a v některých případech i zákonných důvodů však zdaleka nelze informovat o všech.

 

Vyvěšeno: 17. 01. 2018

Noviny za leden 2018

Městská policie linka 156

 

 

***   Na mladíka s dopravní značkou v ruce narazila hlídka v noci na neděli 10. prosince po páté hodině ranní při kontrole Masarykova náměstí. 21letý mladík z Třeboně následně přiznal, že značku ulomil. Od strážníků obdržel hned na místě blokovou pokutu za přestupek proti majetku a musel uhradit i škodu způsobenou na majetku města.

 

***   Rovněž v neděli 10. prosince v odpoledních hodinách přijali strážníci telefonické oznámení 30leté ženy z Tábora o napadení 61letým mužem z Třeboně. K napadení mělo dojít v přechodném příbytku v Jateční ulici. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o osoby vzájemně známé a při řešení osobních sporů mezi nimi došlo ke konfliktu. Strážníci rozhádanou neděli ukončili, dalšímu napadání zabránili, ověřili si, zda nedošlo ke zranění  a poté oba účastníky události poučili o možnostech právního řešení.

 

***    Při krádeži zboží v hodnotě 151,- Kč byl v úterý 12. prosince po poledni v místním marketu přistižen 66letý muž z Břilic. Strážníci jeho přestupek vyřešili uložením pokuty, zboží bylo vráceno zpět.

 

***   Smutnou událost řešili strážníci ve středu 13. prosince,  kdy v odpoledních hodinách přijali oznámení sousedů 74letého muže, že ho již několik dní  neviděli vycházet ze svého bytu v panelovém domě na sídlišti Hliník. Po provedení nezbytných úkonů k ověření oznámení bylo přistoupeno k otevření bytu. Podezření se bohužel potvrdilo, muž byl nalezen bez známek života ležící na zemi. Cizí zavinění bylo vyloučeno.

 

***   Kouření cigaret je mimo jiné zakázáno ve školských zařízeních. Na to ve čtvrtek 14. prosince nebrali zřetel tři mladíci ve věku 15 až 17 let a ve večerních hodinách si zapálili ve školském areálu v Táboritské ulici. Ukojení touhy po nikotinu se chlapcům prodražilo o pokutu uloženou strážníky, které navíc zajímá i zdroj cigaret poskytnutých mladistvým osobám.

 

***  V pondělí 25. prosince hodinu po půlnoci přijali strážníci na lince 156 oznámení 38letého muže z Třeboně, že byl v restauraci v Táboritské ulice napaden neznámým mužem a při napadení bylo mimo jiné poškozeno zařízení restaurace. Strážníci na místě zajistili 24letého útočníka z Třeboně, který je z napadení podezřelý. Po zadokumentování události a vyčíslení vzniklé škody byl případ předán příslušnému správnímu orgánu oprávněnému vyřknout trest.

 

***   Silvestrovské veselí zaměstnávalo strážníky po celou noc. Zvečera řešili tři dívky z Prachatic ve věku 17 a  18 let bavící se v Jiráskově ulici jízdou v nákupním vozíku „ vypůjčeném“ od místního marketu. Ke škodě na majetku nedošlo a tak stačila ústní domluva a doporučení vhodnější zábavy.

Hodinu po půlnoci na základě telefonického oznámení projíždějících řidičů strážníci vyjížděli za kličkujícím neosvětleným cyklistou pohybujícím se po hlavní silnici ve směru na Lomnici. 46letého cyklistu ze Staré Hlíny zastavili poblíž rybníka Kaňov, zabránili mu v další jízdě a po odmítnutí dechové zkoušky a zadokumentování jeho případ předali k vyřčení sankce přestupkové komisi.

O necelou půlhodinu později strážníci zasahovali v kempu Třeboňský ráj, kde se 25letá žena z Třeboně pokusila vloupat do jedné z chatek. Ta si při pokusu o vniknutí do chatky rozbitím okna pořezala obě ruce a místo v chatě skončila v nemocnici. Případ si následně převzali kolegové z PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Po třetí hodině ranní pak kamery na Palackého náměstí zaznamenaly dvojici mladíků převracející ceduli a nesoucí v ruce stromek vytržený z květináče v Březanově ulici. Mladíci nejdříve ceduli uvedli do původního stavu a byli řešeni za přestupek proti majetku, stromek byl druhý den vrácen majiteli.

 

Vyvěšeno: 25. 12. 2017

Noviny za prosinec 2017

Městská policie linka 156

 

 

***   Co se odehrávalo v sobotu 11. listopadu po šesté hodině ranní v hlavě 19letého mladíka z Břilic těžko soudit, nicméně po cestě z centra města vykopl výlohu provozovny v Sokolské ulici. Strážníkům se však mladého vandala podařilo chytit po pár minutách u kruhového objezdu v Táboritské ulici a tak ho kromě náhrady škody čeká i trest.

 

***  Nezodpovědného otce řešili strážníci v neděli 12. listopadu po oznámení, že v kavárně v centru města se pohybuje značně opilý muž s malými dětmi a začíná být agresivní. Strážníci  33letého otce z Prahy vyvedli z provozovny a postarali se o děti do příjezdu matky, opilého otce si převzali kolegové z PČR. 

 

***   Při návštěvě restaurace v Lázeňské ulici v úterý 21. listopadu před 23.00 hodinou zjistil 63letý muž z Hustopečí, léčící se v lázních Aurora, ztrátu odložené bundy v hodnotě 2500,- Kč i s osobními věcmi včetně klíčů od pokoje, kde byl ubytován. Strážníci nejdříve zajistili pokoj proti vykradení a po získání popisu zadrželi v Nádražní ulici 46letého muže z Volar podezřelého  ze spáchání uvedené krádeže. Odcizené věci byly vráceny poškozenému, zadržený zloděj byl obviněn z přestupku proti majetku.

  

***   Dvě hodiny po půlnoci v pátek 1. prosince  oznámila na linku 156 37letá žena z Třeboně, že byla doma napadena stejně starým přítelem a utrpěla zranění na hlavě. Strážníci na místě zajistili oba partnery a po zjištění, že žena krvácí z rány na hlavě přivolali lékaře. Šetření na místě bylo komplikováno opilostí obou účastníků partnerského sporu, zraněná žena nadýchala 3,27 promile a muž 1,87 promile. V popisu příčiny zranění se partneři rozcházeli, žena uváděla fyzické napadení, muž  pád způsobený opilostí partnerky. Zraněná žena byla odvezena k ošetření do nemocnice a oba účastníci dostali od strážníků poučení o právních možnostech řešení jejich sporu.

  

***  V noci na čtvrtek 7. prosince přijali strážníci oznámení o nálezu dámské tašky ležící v průjezdu do domu na Masarykově náměstí s tím, že v tašce může být umístěna bomba. Strážníci na místě nález prověřili a již podle prvotních zjištění přítomnost výbušného mechanismu vyloučili. Taška byla prázdná a skončila mezi ostatními nalezenými věcmi na služebně Městské policie.

  

***  Ve stejný den dopoledne strážníci vyjeli na pomoc 86leté ženě, která na dvorku svého domu na Palackého náměstí upadla a nedokázala se již postavit. Naštěstí se dokázala dostat aspoň k mobilnímu telefonu a přes linku 156 přivolat strážníky. Ti jí v nelehké situaci poskytli nezbytnou pomoc a po zjištění, že seniorka neutrpěla žádná zranění  a lékaře nepotřebuje  informovali příbuzné.

 

   Vyvěšeno: 16. 11. 2017

Noviny za listopad 2017

Mětská policie linka 156

 

 

***   Kuriózní zásah si vyžádala ve čtvrtek 12. října dopoledne žádost o pomoc v situaci, kdy v Roháči v rámci přednášky pro studenty byly jednomu z nich nasazeny pouta a nikdo neměl klíče k jejich sejmutí. Strážníci spoutaného studenta na místě vysvobodili, přednášející připojil k omluvě poděkování.

 

***     Systém PCO zaměřený na ochranu objektů bezchybně zafungoval v noci na pátek 6. října poté, co těsně po třetí hodině ranní byl přijat signál o vniknutí do střeženého objektu v Táboritské ulici. Dvoučlenná hlídka strážníků se k objektu dostavila v řádu minut přesně v době, kdy z vypáčeného okna prchali dva zloději s trezorem v ruce. Strážníci na místě zareagovali pohotově a rozdělili se, kdy jeden zajistil vyloupený objekt včetně páčidel, baterky a na ústupu odhozeného trezoru, druhý se vydal za pachateli unikajícími v dodávce směrem na Prahu. Pronásledování skončil v lese za Lužnicí poté, co se pachatelům na lesních cestách podařilo zmizet a přivolávaná posila kolegů z  PČR se pro zaneprázdněnost dostavit nemohla. Během pronásledování však pachatelé vyhazovali z vozidla různé předměty včetně bot a kukly a tak strážník zajistil předměty jako důkazní materiál do příjezdu specialistů z kriminální služby. Pronásledované vozidlo bylo následně nalezeno odstavené v lese mezi Lužnicí a obcí Kolence, podle posledních informací jsou pachatelé již zadrženi.

 

***   V sobotu 14. října ráno vyjela hlídka do místního marketu vyřešit 68letého muže z Třeboně, který byl přistižen při krádeži potravin. Strážníci jeho přestupek vyřešili na místě uložením blokové pokuty, odcizené zboží bylo vráceno do regálu.

 

***  V pondělí 23. října večer narazila hlídka  strážníků v Táboritské ulici na kouřící trojici dívek ve věku 15 a 16 let. Strážníci dívkám ze Zlivy, Slavonic a Jindřichova Hradce vysvětlili nezákonnost jejich jednání a zároveň se zajímali o zdroj, od kterého cigarety získaly. Zjištěný přestupek byl vyřešen na místě v blokovém řízení.

 

***  Poslední říjnový víkend zaměstnal strážníky silný vítr, který se přehnal i nad naším městem. V jeho důsledku došlo mimo jiné k vyvrácení stromů, které omezovaly nebo znemožňovaly provoz na komunikacích. O likvidaci spadlých stromů na silnicích se postarali

hasiči. Ke škodám na majetku došlo na více místech, například v parku lázní Aurora, kde došlo rovněž k vyvrácení stromů, nebo v kempu u hrobky, kde části stromů zasáhly dvě rekreační chatky. Poškozen byl i hřbitov u Ostende. Strážníci z ohrožených lokalit vykázali přítomné osoby a postarali se o přijetí opatření k zajištění bezpečnosti.

 

***    Ženu pohybující se po silnici a zastavující projíždějící vozidla řešila hlídka v neděli  1. listopadu u kruhového objezdu „U kaprů“. Strážníci na místě zjistili 57letou ženu z Českých Budějovic, která své chování nedokázala vysvětlit. Zasahující strážník ženu odvedl do bezpečí a po zjištění, že není osobou hledanou ani v minulosti trestanou se pokusil zjistit důvod jejího chování. Ten vyšel najevo poté, co se podařilo kontaktovat  manžela v Českých Budějovicích – žena je nemocná a má psychické problémy. Z toho důvodu bylo upuštěno od uložení sankce a strážníci dohlédli na bezpečné předání rodině.

 

***  Opakované vzájemné hádky a napadání mezi 37letou ženou z Třeboně a jejím stejně starým přítelem z Českých Budějovic vyvrcholily v noci na pátek 3. Listopadu, kdy dvě hodiny po půlnoci muž ženu vyhodil z bytu na Masarykově náměstí a nechtěl jí pustit zpět. Jelikož se nejednalo o první konflikt páru a v bytě žijí i čtyři děti, strážníci událost zadokumentovali a předali k dalšímu opatření sociálnímu odboru. 

 

***  O výskytu podezřelého muže vybírajícího na parkovišti u marketu v Jiráskově ulici peníze na hluchoněmé byla informována hlídka v pátek 3. listopadu odpoledne. Po zjištění, že se na místě pohybuje skupina rumunsky hovořících mužů a žen se na místě sjely hlídky strážníků i PČR k prověření oprávněnosti sbírky. Podezření se ukázalo jako oprávněné, po příjezdu hlídek se povolení ke sbírce cizincům záhadně ztratilo. Ne však na dlouho, falešné dokumenty byly nalezeny odhozené pod jedním z parkujících vozidel. Cizinci byli převezeni k dalšímu šetření na místní oddělení PČR.

 

***  Událost, kdy oznámení vypadající jako krádež jízdního kola skončilo spíše úsměvným vysvětlením řešili strážníci v sobotu 4. listopadu  v poledne poté, co na linku 156 oznámil syn 63leté ženy z Třeboně odcizení jejího kola odstaveného před prodejnou na Kopečku. Strážníci společně s oznamovatelem nalezli kolo opřené o plot domu ve Vodárenské ulici. Jak vyšlo následně najevo, majitelka údajně odcizeného kola během nákupu potkala svou stejně starou známou a ta po setkání odjela i s nákupem na kole cizím, přičemž své nechala v kolostavu. Ke spokojenosti obou žen se kola vrátila  zpět a nezbývá než připomenout, že odstavená kola je třeba zajistit uzamčením.

 

***  Začátkem listopadu se konalo ve školícím středisku PČR u Lišova dvoudenní setkání manažerů prevence kriminality Jihočeského kraje. Za Třeboň se semináře zúčastnil velitel Městské  policie Vladimír Školka. Seminář byl programově zaměřen především na prevenci v oblasti drog a dále na problematiku internetu a s tím spojenou kyberšikanu. Stranou nezůstala ani problematika seniorů, především prevence proti tzv. šmejdům. Třeboň se na úseku prevence proti kriminalitě má rozhodně čím chlubit a mezi jinými zaujaly dva specifické a v rámci kraje ojedinělé projekty, a to evidence jízdních kol a bezpečnostní náramky určené pro seniory. Přítomní se shodli, že vzájemná výměna zkušeností z jednotlivých měst je důležitá a již během semináře projevili zástupci některých měst zájem o návštěvu naší Městské policie.

Vyvěšeno: 25. 10. 2017

Noviny za říjen 2017

Městská policie linka 156

 

Zraněného muže ležícího v pondělí 11. září večer v zámeckém parku našel náhodně kolemjdoucí muž a přivolal strážníky. Ti na místě zjistili 69letého muže z Třeboně, který jevil známky opilosti a po pádu na zem si způsobil zranění na hlavě. Dechová zkouška naměřila 2,68 promile, zraněný muž byl převezen přivolaným lékařem do nemocnice.

 

Opilost byla důvodem agresivního chování i 62letého muže z Jindřichova Hradce, který se v pátek 15. září po čtvrté hodině ranní pohyboval po Palackého náměstí a svůj výlet zakončil kopáním do dveří služebny strážníků. Opilec poté svůj útok směřoval i na zdravotníky, kteří se na místo dostavili z důvodu posouzení jeho zdravotního stavu. Hlídka strážníků opilce zadržela ještě na nádvoří úřadu a po vyčíslení škody se jeho jednáním bude zabývat správní orgán, ke kterému byl případ po zadokumentování předán.

 

Tísňový náramek  zafungoval v neděli 17. září odpoledne, kdy byl přijat signál od 86leté seniorky z Třeboně. Strážníci se na místo dostavili v krátké době a seniorce, kterou postihly zdravotní potíže poskytli první pomoc. Poté byl na místo přivolán i lékař a příbuzní seniorky.

 

Až z Rudolfova přiběhl pes, který se ve středu 20. září v poledne objevil v Oboře. Vzhledem k velikosti psa a jeho chování měli přítomní občané z něho strach a přivolali strážníky. Díky známce na krku psa se podařilo kontaktovat majitelku z Rudolfova, která ho hledala již třetí den. Strážníci následně využili ochoty místního občana, který přišel s nabídkou poskytnutí prostor a stravy pro psího tuláka do příjezdu majitelky. Městská policie touto cestou děkuje panu Pavlu Přenosilovi za poskytnutí nezištné pomoci.

 

U nehody tří osobních vozidel mezi Třeboní a Novou Hlínou v prostoru u židovského hřbitova zasahovali strážníci v sobotu 24. září po 21. 00 hodině večer. K nehodě došlo poté, co řidič dodávky Renault Master prudce zabrzdil před přecházející divoké zvěři, za ním jedoucí řidič vozidla Opel Astra zareagovat ještě stačil, ale třetí vzadu jedoucí ve vozidle Nissan Micra již prudký manévr nezvládl a narazil do před ním jedoucích vozidel. Nehoda se naštěstí obešla bez újmy na zdraví. Strážníci na místo přivolali hasiče k likvidaci uniklých provozních kapalin a zajistili místo nehody do příjezdu dopravní služby PČR.

 

O peněženku s finanční hotovostí cca 1900,- Kč, kreditní kartou a osobními doklady přišel v pátek 29. září půl hodiny po půlnoci během návštěvy restaurace v centru města 19letý mladík z Třeboně poté, co jí nechal ležet na stole a odešel ven telefonovat. Zároveň vyjádřil podezření, že peněženku mu odcizila skupina cizinců sedících u vedlejšího stolu. Strážníci společně s hlídkou PČR provedli šetření a odcizené doklady našli pohozené v ulici Petra Voka. Při dalším šetření zjistili skupinu šesti mužů z Maďarska ubytovanou v hotelu v centru města, kterou poškozený mladík označil jako cizince od vedlejšího stolu. Zda se skutečně jednalo o zloděje peněženky dále šetří kolegové z PČR.

 

K další nehodě způsobená divokou zvěří došlo v sobotu 30. září odpoledne mezi Starou Hlínou a Mlákou, kde řidič osobního vozidla nestačil zabránit srážce s přebíhajícím divokým prasetem. I tato nehoda se obešla bez zranění. O uhynulé zvíře se postaral příslušný myslivec, o řidiče poškozeného vozidla opět dopravní služba PČR.

 

Dobrou práci odvedli strážníci necelou půlhodinu po předcházející události, kdy rovněž v sobotu 30. září v 14.45 hodin bylo na linku 156 oznámeno odcizení mobilních telefonů a finanční hotovosti dívkám vystupujícím v té době v kulturním programu na Masarykově náměstí. Ke krádeži došlo v šatně, kde se dívky převlékaly a přítomní jako podezřelé označili dva mladíky, kteří se u šaten pohybovali v době vystoupení. Strážníci ihned zahájili po podezřelých mladících pátrání a v rámci něho mimo jiné požádali o spolupráci zaměstnance Českých drah. Díky tomu byla získána informace, že na vlakovém nádraží si popisovaní mladíci zakoupili jízdenky na Prahu. Strážníci pak skutečně před 16.00 hodinou zadrželi při nástupu do vlaku dva mladíky ve věku 19 a 20 let z Benešova a Kutné Hory, u nichž byly některé odcizené věci nalezeny. Ty se mohly vrátit okradeným dívkám, mladé zloděje si k dalšímu šetření s podezřením ze spáchání trestného činu převzali kolegové z PČR.

 

Rychlý výjezd si v pondělí 2. října ráno vyžádalo i oznámení o volání o pomoc z jednoho z bytů v domě s pečovatelskou službou. Strážníci po zjištění, že o pomoc volající 92letá seniorka není schopna své dveře sama otevřít přivolali hasiče a zároveň rovnou i lékaře. Po otevření bytu byla volající žena nalezena ležící na zemi a po ošetření jí lékař odvezl do nemocnice, strážníci se následně postarali o zajištění bytu.

 

Ve středu 4. října byl na linku 156 oznámen výskyt ležícího muže na chodníku v ulici Svobody. Strážníci na místě našli 66letého muže z Břilic, který po požití většího množství alkoholu upadl a zranil se na hlavě. Přivolaný lékař zraněného muže ošetřil, převoz do nemocnice nutný nebyl. Strážníci proto muže převezli domů a k vystřízlivění předali manželce. Následující den byla věc uzavřena uložením blokové pokuty.

Vyvěšeno: 17. 09. 2017

Noviny za září 2017

Městská policie linka 156

 

***     V době srpnové uzavírky kruhového objezdu „ U kaprů“ pro provoz vozidel nad 3,5t se strážníci zaměřili na dodržování zákazu. Jak kontroly ukázaly, kázeň řidičů byla slabá, řešeno bylo celkem 212 přestupků, přičemž se jednalo především o řidiče zahraničních kamionů. Užitečným se ukázala skutečnost, že strážníci mají ve služebním vozidle k dispozici platební terminál. Díky tomu se zahraniční řidiči nemohli vymlouvat na nedostatek hotovosti v české měně a placení probíhalo prostřednictvím kreditních karet.

 

***   Značení uzavírky se stalo zajímavým i z jiných důvodů, když ve čtvrtek 17. 8. čtvrthodinku po půlnoci zachytila policejní kamera na Palackého náměstí mladíky přemísťující značky. Během okamžiku strážníci zadrželi tři mladé veslaře z Přerova, kteří se tímto způsobem chtěli zalíbit přítomným veslařkám. Zda uspěli, není známo, nicméně značení museli vrátit na původní místa a vysloužili si postih za přestupek proti veřejnému pořádku.

 

***   Diskotéka a teplá noc na sobotu 19. 8. rozpálily dvě 19leté dívky z Prahy a Olomouce natolik, že dvě hodiny po půlnoci použily ke zchlazení kašnu na Masarykově náměstí. Jejich koupel kromě skupiny přihlížejících přilákala i dvojici strážníků, kteří k nelibosti přítomných chlazení ukončili s doporučením vybrat vhodnější místo.

 

***  Dobrou práci odvedla operátorka Městské policie v noci 31. 8., kdy půl hodiny před půlnocí zachytila na kameře u autobusového nádraží v Jiráskově ulici zloděje jízdního kola a pomocí dalších kamer dokázala monitorovat jeho následný pohyb a dávat informace strážníkům do služebního vozidla. Díky tomu mohli strážníci 19letého zloděje z Českých Budějovic zadržet i s kradeným kolem v Novohradské ulici. Jak vyšlo později najevo, jednalo se o člena party z Českých Budějovic, která měla na svědomí krádeže jízdních kol nejen v našem městě. Případ si k dalšímu šetření převzala PČR.

 

***  Štěstí měl v sobotu 26. 8. večer 38letý muž z Tábora, který po 23.00 hodině nastoupil na zastávce ČD v Dukelské ulici do posledního vlaku a až v něm zjistil, že nechal na lavičce peněženku s penězi a doklady. Strážníci našli peněženku na místě a převezli na služebnu, odkud si jí majitel druhý den mohl vyzvednout.

 

***   Měření rychlosti, ke kterému se strážníci po delší přestávce opět vrátili, přináší i zajímavé poznatky. Jedním z nich je obecně snížený počet zjištěných přestupků překročení povolené rychlosti proti předcházejícím rokům. Je to důsledek více faktorů, mezi které patří i rozmístění kontrolních měřičů rychlosti na několika místech našeho města. Přesto strážníci při kontrolních měřeních odhalí řidiče neukázněné. Patří mezi ně i 21letá řidička ze Včelné, kterou v pondělí 4. 9. odpoledne přistihli v Dukelské ulici při rychlosti 90km/hod. místo povolené padesátky. Od strážníků dostala nejvyšší možný trest.

 

***   Smutnou událost řešili strážníci v pondělí 4. 9. v poledne po oznámení, že 50letý muž několik dní nevychází ze svého bytu ve Vrchlického ulici. Otevření bytu obstarali přivolaní hasiči a podezření se bohužel potvrdilo. Muž byl nalezen mrtvý, důvodem byla sebevražda.

 

***   Opilého 17letého chlapce z Prahy řešila hlídka v pondělí 4.9. večer v Táboritské ulici. Mladík na dotaz, jak k lahvím s pivem přišel uvedl, že je našel pod železničním mostem. Od strážníků vyfasoval pokutu za zatajení nálezu.

 

***  Močení v ulicích města je jev nevítaný, strážníci se na tuto problematiku zaměřují a tolerovat ho nebudou. V sobotu 9. 9. večer tak od nich dostal pokutu i 30letý muž z Jindřichova Hradce, kterého při močení přistihli v podloubí Březanovy ulice.

 

***   Od začátku roku do poloviny září strážníci řešili 224 nálezů. Mezi nalezenými věcmi jsou především peněženky, mobily, doklady, kreditní karty, klíče, brýle, jízdní kola, ale našli i notebook, krokoměr, náušnice nebo hever. Pro zjištění majitelů ztracených věcí dělají strážníci maximum možného a tak se z uvedeného množství nalezených věcí podařilo vrátit  143 zpět do rukou vlastníků.

 

Aktuální informace

Důležité novinky z radnice

Výběrové řízení - referent(ka) sociálních věcí - SPOD
Aktuality (147)

Výběrové řízení - referent(ka) sociálních věcí - SPOD

Město Třeboň opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta/referentky sociálních věcí - sociálně právní ochrana dětí. Podrobné informace zde Více informací
Kácení a ořezy stromů
Aktuality (147)

Kácení a ořezy stromů

Upozorňujeme občany, že do 20. prosince 2022 bude na Naučné stezce zdraví Třeboň na Hrádečku probíhat kácení a ořezy stromů. Žádáme proto občany o omezení vstupu do této oblasti po dobu prací, případně o zvýšenou opatrnost při pohybu v této lokalitě.

Děkujeme za pochopení!

Více informací
Obnova památek v Třeboni podpořených z rozpočtu Jihočeského kraje v roce 2022
Aktuality (147)

Obnova památek v Třeboni podpořených z rozpočtu Jihočeského kraje v roce 2022

Před koncem roku 2022 můžeme bilancovat provedené obnovy kulturních památek, které jsou ve vlastnictví města Třeboně a byly realizovány z vlastních finančních prostředků města a z dotačních programů Jihočeského kraje.

Z dotačních programů Jihočeského kraje byly podpořeny tyto opravy:

Restaurování jižní fasády Novohradské brány s hradební zdí – I. etapa

Oprava výklenkové kapličky sv. Jana Nepomuckého v Břilicích

Oprava hřbitovní zdi na hřbitově sv. Alžběty

Více informací