BLESKOVKY

Zdravé město a MA 21

Město Třeboň je od roku 1994 členem Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM). Cílem Zdravých měst je podpora zdraví, udržitelného rozvoje a vytváření podmínek pro kvalitní život obyvatel města. Hlavními kampaněmi NSZM jsou Den Země, Den bez tabáku, Dny bez úrazů, Den bez aut, Dny zdraví).

Projekt Zdravé město je mezinárodní projekt garantovaný Světovou zdravotní organizací (WHO).

Vychází ze strategie Světové zdravotní organizace Zdraví 21 a z dokumentu OSN Agenda 21.

Cílem Projektu Zdravé město je vytvářet podmínky pro kvalitnější a zdravější život obyvatel měst.

Po roce 1989 se myšlenky uvedeného projektu začaly realizovat i v České republice. V roce 1994 vznikla asociace Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM ČR). Je jedinou municipální asociací v ČR, která má ve svém statutu systematickou podporu praktické realizace hodnot udržitelného rozvoje, zdraví a kvality života v podmínkách měst, obcí a regionů.

Zdravé město má organizační zázemí úřadu, je zejména projektem komunitním, který otevírá prostor pro aktivity a zájmy obyvatel.

Národní síť zdravých měst