BLESKOVKY

17. 08. 2018

Třeboňské lázně mají nového jednatele

Rada města Třeboně v působnosti valné hromady společnosti Slatinné lázně Třeboň s.r.o. vzala na vědomí výsledek výběrového řízení a jmenovala jednatelem Slatinných lázní Třeboň s.r.o. prof. JUDr. Viléma Kahouna, Ph.D.
Vilém Kahoun působil v letech 2017 - 2018 ve funkci náměstka ministryně práce a sociálních věcí, v letech 2010 - 2016 byl ústředním ředitelem České správy sociálního zabezpečení. Pětašedesátiletý Kahoun je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, habilitační řízení absolvoval na Fakultě zdravotnictví a sociální práce Trnavské univerzity. Od roku 1990 působí na Jihočeské univerzitě.
Výběrového řízení se účastnilo 21 uchazečů, 18 z nich splnilo kritéria. Do užšího výběru postoupili tři adepti. Hodnotící komise posuzovala jejich motivační dopisy, návrh koncepce vedení lázní, zaměřila se také na předchozí praxi, reference i kvality profesní a osobnostní, které zároveň prověřil psychotest. Na základě souhrnu těchto ukazatelů vybrala na pozici jednatele Viléma Kahouna. Do funkce nastoupil 1. září 2018.