Výsledek hledání

Zavřít

BLESKOVKY

Facebook

Z práce strážníka

 

Články jsou vždy pouhým výběrem za uplynulé období. Skutečný počet událostí řešených strážníky je podstatně vyšší, z prostorových a v některých případech i zákonných důvodů však zdaleka nelze informovat o všech.

 

Vyvěšeno: 16. 11. 2017

Noviny za listopad 2017

Mětská policie linka 156

 

 

***   Kuriózní zásah si vyžádala ve čtvrtek 12. října dopoledne žádost o pomoc v situaci, kdy v Roháči v rámci přednášky pro studenty byly jednomu z nich nasazeny pouta a nikdo neměl klíče k jejich sejmutí. Strážníci spoutaného studenta na místě vysvobodili, přednášející připojil k omluvě poděkování.

 

***     Systém PCO zaměřený na ochranu objektů bezchybně zafungoval v noci na pátek 6. října poté, co těsně po třetí hodině ranní byl přijat signál o vniknutí do střeženého objektu v Táboritské ulici. Dvoučlenná hlídka strážníků se k objektu dostavila v řádu minut přesně v době, kdy z vypáčeného okna prchali dva zloději s trezorem v ruce. Strážníci na místě zareagovali pohotově a rozdělili se, kdy jeden zajistil vyloupený objekt včetně páčidel, baterky a na ústupu odhozeného trezoru, druhý se vydal za pachateli unikajícími v dodávce směrem na Prahu. Pronásledování skončil v lese za Lužnicí poté, co se pachatelům na lesních cestách podařilo zmizet a přivolávaná posila kolegů z  PČR se pro zaneprázdněnost dostavit nemohla. Během pronásledování však pachatelé vyhazovali z vozidla různé předměty včetně bot a kukly a tak strážník zajistil předměty jako důkazní materiál do příjezdu specialistů z kriminální služby. Pronásledované vozidlo bylo následně nalezeno odstavené v lese mezi Lužnicí a obcí Kolence, podle posledních informací jsou pachatelé již zadrženi.

 

***   V sobotu 14. října ráno vyjela hlídka do místního marketu vyřešit 68letého muže z Třeboně, který byl přistižen při krádeži potravin. Strážníci jeho přestupek vyřešili na místě uložením blokové pokuty, odcizené zboží bylo vráceno do regálu.

 

***  V pondělí 23. října večer narazila hlídka  strážníků v Táboritské ulici na kouřící trojici dívek ve věku 15 a 16 let. Strážníci dívkám ze Zlivy, Slavonic a Jindřichova Hradce vysvětlili nezákonnost jejich jednání a zároveň se zajímali o zdroj, od kterého cigarety získaly. Zjištěný přestupek byl vyřešen na místě v blokovém řízení.

 

***  Poslední říjnový víkend zaměstnal strážníky silný vítr, který se přehnal i nad naším městem. V jeho důsledku došlo mimo jiné k vyvrácení stromů, které omezovaly nebo znemožňovaly provoz na komunikacích. O likvidaci spadlých stromů na silnicích se postarali

hasiči. Ke škodám na majetku došlo na více místech, například v parku lázní Aurora, kde došlo rovněž k vyvrácení stromů, nebo v kempu u hrobky, kde části stromů zasáhly dvě rekreační chatky. Poškozen byl i hřbitov u Ostende. Strážníci z ohrožených lokalit vykázali přítomné osoby a postarali se o přijetí opatření k zajištění bezpečnosti.

 

***    Ženu pohybující se po silnici a zastavující projíždějící vozidla řešila hlídka v neděli  1. listopadu u kruhového objezdu „U kaprů“. Strážníci na místě zjistili 57letou ženu z Českých Budějovic, která své chování nedokázala vysvětlit. Zasahující strážník ženu odvedl do bezpečí a po zjištění, že není osobou hledanou ani v minulosti trestanou se pokusil zjistit důvod jejího chování. Ten vyšel najevo poté, co se podařilo kontaktovat  manžela v Českých Budějovicích – žena je nemocná a má psychické problémy. Z toho důvodu bylo upuštěno od uložení sankce a strážníci dohlédli na bezpečné předání rodině.

 

***  Opakované vzájemné hádky a napadání mezi 37letou ženou z Třeboně a jejím stejně starým přítelem z Českých Budějovic vyvrcholily v noci na pátek 3. Listopadu, kdy dvě hodiny po půlnoci muž ženu vyhodil z bytu na Masarykově náměstí a nechtěl jí pustit zpět. Jelikož se nejednalo o první konflikt páru a v bytě žijí i čtyři děti, strážníci událost zadokumentovali a předali k dalšímu opatření sociálnímu odboru. 

 

***  O výskytu podezřelého muže vybírajícího na parkovišti u marketu v Jiráskově ulici peníze na hluchoněmé byla informována hlídka v pátek 3. listopadu odpoledne. Po zjištění, že se na místě pohybuje skupina rumunsky hovořících mužů a žen se na místě sjely hlídky strážníků i PČR k prověření oprávněnosti sbírky. Podezření se ukázalo jako oprávněné, po příjezdu hlídek se povolení ke sbírce cizincům záhadně ztratilo. Ne však na dlouho, falešné dokumenty byly nalezeny odhozené pod jedním z parkujících vozidel. Cizinci byli převezeni k dalšímu šetření na místní oddělení PČR.

 

***  Událost, kdy oznámení vypadající jako krádež jízdního kola skončilo spíše úsměvným vysvětlením řešili strážníci v sobotu 4. listopadu  v poledne poté, co na linku 156 oznámil syn 63leté ženy z Třeboně odcizení jejího kola odstaveného před prodejnou na Kopečku. Strážníci společně s oznamovatelem nalezli kolo opřené o plot domu ve Vodárenské ulici. Jak vyšlo následně najevo, majitelka údajně odcizeného kola během nákupu potkala svou stejně starou známou a ta po setkání odjela i s nákupem na kole cizím, přičemž své nechala v kolostavu. Ke spokojenosti obou žen se kola vrátila  zpět a nezbývá než připomenout, že odstavená kola je třeba zajistit uzamčením.

 

***  Začátkem listopadu se konalo ve školícím středisku PČR u Lišova dvoudenní setkání manažerů prevence kriminality Jihočeského kraje. Za Třeboň se semináře zúčastnil velitel Městské  policie Vladimír Školka. Seminář byl programově zaměřen především na prevenci v oblasti drog a dále na problematiku internetu a s tím spojenou kyberšikanu. Stranou nezůstala ani problematika seniorů, především prevence proti tzv. šmejdům. Třeboň se na úseku prevence proti kriminalitě má rozhodně čím chlubit a mezi jinými zaujaly dva specifické a v rámci kraje ojedinělé projekty, a to evidence jízdních kol a bezpečnostní náramky určené pro seniory. Přítomní se shodli, že vzájemná výměna zkušeností z jednotlivých měst je důležitá a již během semináře projevili zástupci některých měst zájem o návštěvu naší Městské policie.

Vyvěšeno: 25. 10. 2017

Noviny za říjen 2017

Městská policie linka 156

 

Zraněného muže ležícího v pondělí 11. září večer v zámeckém parku našel náhodně kolemjdoucí muž a přivolal strážníky. Ti na místě zjistili 69letého muže z Třeboně, který jevil známky opilosti a po pádu na zem si způsobil zranění na hlavě. Dechová zkouška naměřila 2,68 promile, zraněný muž byl převezen přivolaným lékařem do nemocnice.

 

Opilost byla důvodem agresivního chování i 62letého muže z Jindřichova Hradce, který se v pátek 15. září po čtvrté hodině ranní pohyboval po Palackého náměstí a svůj výlet zakončil kopáním do dveří služebny strážníků. Opilec poté svůj útok směřoval i na zdravotníky, kteří se na místo dostavili z důvodu posouzení jeho zdravotního stavu. Hlídka strážníků opilce zadržela ještě na nádvoří úřadu a po vyčíslení škody se jeho jednáním bude zabývat správní orgán, ke kterému byl případ po zadokumentování předán.

 

Tísňový náramek  zafungoval v neděli 17. září odpoledne, kdy byl přijat signál od 86leté seniorky z Třeboně. Strážníci se na místo dostavili v krátké době a seniorce, kterou postihly zdravotní potíže poskytli první pomoc. Poté byl na místo přivolán i lékař a příbuzní seniorky.

 

Až z Rudolfova přiběhl pes, který se ve středu 20. září v poledne objevil v Oboře. Vzhledem k velikosti psa a jeho chování měli přítomní občané z něho strach a přivolali strážníky. Díky známce na krku psa se podařilo kontaktovat majitelku z Rudolfova, která ho hledala již třetí den. Strážníci následně využili ochoty místního občana, který přišel s nabídkou poskytnutí prostor a stravy pro psího tuláka do příjezdu majitelky. Městská policie touto cestou děkuje panu Pavlu Přenosilovi za poskytnutí nezištné pomoci.

 

U nehody tří osobních vozidel mezi Třeboní a Novou Hlínou v prostoru u židovského hřbitova zasahovali strážníci v sobotu 24. září po 21. 00 hodině večer. K nehodě došlo poté, co řidič dodávky Renault Master prudce zabrzdil před přecházející divoké zvěři, za ním jedoucí řidič vozidla Opel Astra zareagovat ještě stačil, ale třetí vzadu jedoucí ve vozidle Nissan Micra již prudký manévr nezvládl a narazil do před ním jedoucích vozidel. Nehoda se naštěstí obešla bez újmy na zdraví. Strážníci na místo přivolali hasiče k likvidaci uniklých provozních kapalin a zajistili místo nehody do příjezdu dopravní služby PČR.

 

O peněženku s finanční hotovostí cca 1900,- Kč, kreditní kartou a osobními doklady přišel v pátek 29. září půl hodiny po půlnoci během návštěvy restaurace v centru města 19letý mladík z Třeboně poté, co jí nechal ležet na stole a odešel ven telefonovat. Zároveň vyjádřil podezření, že peněženku mu odcizila skupina cizinců sedících u vedlejšího stolu. Strážníci společně s hlídkou PČR provedli šetření a odcizené doklady našli pohozené v ulici Petra Voka. Při dalším šetření zjistili skupinu šesti mužů z Maďarska ubytovanou v hotelu v centru města, kterou poškozený mladík označil jako cizince od vedlejšího stolu. Zda se skutečně jednalo o zloděje peněženky dále šetří kolegové z PČR.

 

K další nehodě způsobená divokou zvěří došlo v sobotu 30. září odpoledne mezi Starou Hlínou a Mlákou, kde řidič osobního vozidla nestačil zabránit srážce s přebíhajícím divokým prasetem. I tato nehoda se obešla bez zranění. O uhynulé zvíře se postaral příslušný myslivec, o řidiče poškozeného vozidla opět dopravní služba PČR.

 

Dobrou práci odvedli strážníci necelou půlhodinu po předcházející události, kdy rovněž v sobotu 30. září v 14.45 hodin bylo na linku 156 oznámeno odcizení mobilních telefonů a finanční hotovosti dívkám vystupujícím v té době v kulturním programu na Masarykově náměstí. Ke krádeži došlo v šatně, kde se dívky převlékaly a přítomní jako podezřelé označili dva mladíky, kteří se u šaten pohybovali v době vystoupení. Strážníci ihned zahájili po podezřelých mladících pátrání a v rámci něho mimo jiné požádali o spolupráci zaměstnance Českých drah. Díky tomu byla získána informace, že na vlakovém nádraží si popisovaní mladíci zakoupili jízdenky na Prahu. Strážníci pak skutečně před 16.00 hodinou zadrželi při nástupu do vlaku dva mladíky ve věku 19 a 20 let z Benešova a Kutné Hory, u nichž byly některé odcizené věci nalezeny. Ty se mohly vrátit okradeným dívkám, mladé zloděje si k dalšímu šetření s podezřením ze spáchání trestného činu převzali kolegové z PČR.

 

Rychlý výjezd si v pondělí 2. října ráno vyžádalo i oznámení o volání o pomoc z jednoho z bytů v domě s pečovatelskou službou. Strážníci po zjištění, že o pomoc volající 92letá seniorka není schopna své dveře sama otevřít přivolali hasiče a zároveň rovnou i lékaře. Po otevření bytu byla volající žena nalezena ležící na zemi a po ošetření jí lékař odvezl do nemocnice, strážníci se následně postarali o zajištění bytu.

 

Ve středu 4. října byl na linku 156 oznámen výskyt ležícího muže na chodníku v ulici Svobody. Strážníci na místě našli 66letého muže z Břilic, který po požití většího množství alkoholu upadl a zranil se na hlavě. Přivolaný lékař zraněného muže ošetřil, převoz do nemocnice nutný nebyl. Strážníci proto muže převezli domů a k vystřízlivění předali manželce. Následující den byla věc uzavřena uložením blokové pokuty.

Vyvěšeno: 17. 09. 2017

Noviny za září 2017

Městská policie linka 156

 

***     V době srpnové uzavírky kruhového objezdu „ U kaprů“ pro provoz vozidel nad 3,5t se strážníci zaměřili na dodržování zákazu. Jak kontroly ukázaly, kázeň řidičů byla slabá, řešeno bylo celkem 212 přestupků, přičemž se jednalo především o řidiče zahraničních kamionů. Užitečným se ukázala skutečnost, že strážníci mají ve služebním vozidle k dispozici platební terminál. Díky tomu se zahraniční řidiči nemohli vymlouvat na nedostatek hotovosti v české měně a placení probíhalo prostřednictvím kreditních karet.

 

***   Značení uzavírky se stalo zajímavým i z jiných důvodů, když ve čtvrtek 17. 8. čtvrthodinku po půlnoci zachytila policejní kamera na Palackého náměstí mladíky přemísťující značky. Během okamžiku strážníci zadrželi tři mladé veslaře z Přerova, kteří se tímto způsobem chtěli zalíbit přítomným veslařkám. Zda uspěli, není známo, nicméně značení museli vrátit na původní místa a vysloužili si postih za přestupek proti veřejnému pořádku.

 

***   Diskotéka a teplá noc na sobotu 19. 8. rozpálily dvě 19leté dívky z Prahy a Olomouce natolik, že dvě hodiny po půlnoci použily ke zchlazení kašnu na Masarykově náměstí. Jejich koupel kromě skupiny přihlížejících přilákala i dvojici strážníků, kteří k nelibosti přítomných chlazení ukončili s doporučením vybrat vhodnější místo.

 

***  Dobrou práci odvedla operátorka Městské policie v noci 31. 8., kdy půl hodiny před půlnocí zachytila na kameře u autobusového nádraží v Jiráskově ulici zloděje jízdního kola a pomocí dalších kamer dokázala monitorovat jeho následný pohyb a dávat informace strážníkům do služebního vozidla. Díky tomu mohli strážníci 19letého zloděje z Českých Budějovic zadržet i s kradeným kolem v Novohradské ulici. Jak vyšlo později najevo, jednalo se o člena party z Českých Budějovic, která měla na svědomí krádeže jízdních kol nejen v našem městě. Případ si k dalšímu šetření převzala PČR.

 

***  Štěstí měl v sobotu 26. 8. večer 38letý muž z Tábora, který po 23.00 hodině nastoupil na zastávce ČD v Dukelské ulici do posledního vlaku a až v něm zjistil, že nechal na lavičce peněženku s penězi a doklady. Strážníci našli peněženku na místě a převezli na služebnu, odkud si jí majitel druhý den mohl vyzvednout.

 

***   Měření rychlosti, ke kterému se strážníci po delší přestávce opět vrátili, přináší i zajímavé poznatky. Jedním z nich je obecně snížený počet zjištěných přestupků překročení povolené rychlosti proti předcházejícím rokům. Je to důsledek více faktorů, mezi které patří i rozmístění kontrolních měřičů rychlosti na několika místech našeho města. Přesto strážníci při kontrolních měřeních odhalí řidiče neukázněné. Patří mezi ně i 21letá řidička ze Včelné, kterou v pondělí 4. 9. odpoledne přistihli v Dukelské ulici při rychlosti 90km/hod. místo povolené padesátky. Od strážníků dostala nejvyšší možný trest.

 

***   Smutnou událost řešili strážníci v pondělí 4. 9. v poledne po oznámení, že 50letý muž několik dní nevychází ze svého bytu ve Vrchlického ulici. Otevření bytu obstarali přivolaní hasiči a podezření se bohužel potvrdilo. Muž byl nalezen mrtvý, důvodem byla sebevražda.

 

***   Opilého 17letého chlapce z Prahy řešila hlídka v pondělí 4.9. večer v Táboritské ulici. Mladík na dotaz, jak k lahvím s pivem přišel uvedl, že je našel pod železničním mostem. Od strážníků vyfasoval pokutu za zatajení nálezu.

 

***  Močení v ulicích města je jev nevítaný, strážníci se na tuto problematiku zaměřují a tolerovat ho nebudou. V sobotu 9. 9. večer tak od nich dostal pokutu i 30letý muž z Jindřichova Hradce, kterého při močení přistihli v podloubí Březanovy ulice.

 

***   Od začátku roku do poloviny září strážníci řešili 224 nálezů. Mezi nalezenými věcmi jsou především peněženky, mobily, doklady, kreditní karty, klíče, brýle, jízdní kola, ale našli i notebook, krokoměr, náušnice nebo hever. Pro zjištění majitelů ztracených věcí dělají strážníci maximum možného a tak se z uvedeného množství nalezených věcí podařilo vrátit  143 zpět do rukou vlastníků.

 

Vyvěšeno: 15. 08. 2017

Noviny za srpen 2017

Městská policie linka 156

 

***     V noci na čtvrtek 13.7. asistovala hlídka strážníků kolegům z třeboňského oddělení PČR při dobrém úlovku v Táboritské ulici, kde bylo hodinu po půlnoci zastaveno BMW rakouské poznávací značky s dvojicí mladých Srbů cestujících z Prahy do Salcburku. Podezřelé chování mužů bylo zanedlouho vysvětleno - ve vozidle byly nalezeny balíčky drog. Na místo byli přivoláni příslušníci kriminální služby, kteří si dvojici i s drogami převzali.

 

***   Podle platných zákonů je zakázáno kouření mimo jiné i na autobusových zastávkách a tak se do problému ve středu 19.7. odpoledne dostala 18letá slečna z Třeboně kouřící na zastávce v Třebízského ulici. Smůlu měla na právě projíždějící strážníky, kteří její přestupek vyřešili na místě.

 

***  O zadržení osobního vozidla Škoda Octavia s pražskou poznávací značkou požádal strážníky ve čtvrtek 20.7. operační důstojník krajského ředitelství PČR  z tísňové linky 112 v Českých Budějovicích po přijetí oznámení, že se řidič zmíněného vozidla na cestě z Lišova do Třeboně dopouští vybržďování jiných řidičů. Strážníci 40letého piráta za volantem zadrželi na přeložce za kruhovým objezdem, zabránili mu v další jízdě a po zjištění jeho totožnosti předali případ k dalšímu řešení příslušným orgánům činným v trestním řízení.

 

***   V noci na sobotu 22.7. zasahovala hlídka strážníků u dveří bytu na sídlišti Hliník po přijetí oznámení, že zde žijící 53letý muž ze Stanovic chce spáchat sebevraždu. Obavu o jeho život oznámila přítelkyně a tak se zanedlouho na místo dostavili i záchranáři a k otevření bytu přivolaní hasiči. Muž byl nalezen živ a zdráv a jak vyšlo najevo, příčinou obavy o jeho život byla špatně vyložená zpráva odeslaná na mobil přítelkyně.

 

***   Jako vandal se v sobotu 29.7. pár minut před půlnocí projevil 17letý mladík z Třeboně, když na Masarykově náměstí v opilosti zničil reklamní poutač. Dojel však na kamery Městské policie a následný rychlý zásah strážníků, kteří ho během pár minut zadrželi na nádvoří restaurace Beseda. Mladík, který dechovou zkouškou nadýchal 1,6 promile tak kromě uhrazení způsobené škody 2000,- Kč a zaplacení pokuty za přestupek proti majetku musel vysvětlit, kde  k alkoholu přišel.

 

***  Ve středu 2.8. po obědě zaměstnala strážníky a kolegy z PČR 48letá žena z Nové Vsi oznámením, že z parkoviště na sídlišti Hliník jí bylo odcizeno osobní vozidla Chevrolet. Strážníci po získání popisu vozidla necelých deset minut po oznámení vozidlo našli zaparkované, uzamčené a nepoškozené na jiném parkovišti stejného sídliště a tak záhy vyšlo najevo, že místo k odcizení vozidla došlo ke ztrátě orientace samotné majitelky.

 

***  V souvislosti se srpnovou uzavírkou kruhového objezdu v Táboritské ulici přistoupili strážníci ke kontrolám dodržování dopravního omezení pro vozidla nad 3,5t. Kontrolami vyšlo najevo, že kázeň řidičů především zahraničních kamionů je nevalná a tak například jen ve středu 9.8. bylo řešeno celkem 12 přestupků. Vzhledem k vědomému porušování dopravního omezení ze strany řidičů kamionů strážníci udělují vysoké pokuty.

 

***    Novela přestupkového zákona platná od letošního roku přinesla i několik zásadních změn v práci strážníků. Mimo jiné již nelze řešit přestupky domluvou, při prokázání přestupku musí být uložena sankce. Zvýšila se i maximální možná výše uložené pokuty, za některé přestupky lze na místě uložit pokutu až do výše 10 000,- Kč. Z novely je patrný záměr zákonodárců o zpřísnění postihů.

***   Rvačku musela hlídka strážníků řešit v noci na neděli 9.7. na Masarykově náměstí, kde se do sebe pustili 17letý mladík z Lipnice a 31letý muž z Lužnice. Mladší z rivalů měl navrch a tak jeho starší sok musel být nakonec převezen se zraněním do nemocnice. Událost byla předána s podezřením ze spáchání trestného činu k dalšímu šetření kolegům z PČR.

 

*** Na opilého 17letého chlapce ze Sázavy natrefila hlídka strážníků v úterý 13.6. večer v Táboritské ulici. Na dotaz, jak přišel k lahvi vodky odpověděl, že jí nalezl. Strážníci mu udělili pokutu za zatajení nálezu.

 

***  Dobrý vztah zřejmě nemá 60letý muž z Dukelské ulice se svým 30letým synem, neboť ve středu 21.6. dvě hodiny po půlnoci musel na pomoc před neustálým fyzickým napadáním přivolat strážníky. Syn v napadání a výhružkách o zabití svého otce hodlal pokračovat i po příjezdu strážníků, svoji roli sehrálo 2,38 promile alkoholu prokázané dechovou zkouškou. Strážníci v dalším napadání zabránili a rodinná pře zřejmě skončí před soudem.

 

***   Ordinace dvou místních lékařek se staly terčem zatím neznámých pachatelů, kteří se do nich pokusili vloupat navrtáním zámků vstupních dveří. Přivolaní strážníci oznámení o poškozených dveřích prověřili, zadokumentovali a událost předali k dalšímu šetření kolegům z kriminální služby.

 

***    Nahého muže spícího v neděli 25.6. ráno na lávce v zámeckém parku řešila hlídka po oznámení místních občanů. Na místě strážníci zjistili 42letého muže z Třeboně, který po probuzení zjistil, že během spánku přišel o oblečení i s mobilem a klíči od bytu. Jakým způsobem o oblečení přišel si nebyl vědom. Strážníci okradenému naháči poskytli k zahalení igelitový pytel a doprovodili jej do místa bydliště.

 

***   Notnou dávku drzosti projevil zatím neznámý pachatel, který ve středu 28.6. odpoledne ukradl mobilní telefon v hodnotě 10 000,- Kč odložený na lavičce u nákupního střediska Hliník v době, kdy jeho 30letá majitelka obstarávala vedle lavičky své malé dítě.  Ke krádeži stačil pachateli jen malý okamžik, po zjištění jeho totožnosti je vedeno pátrání.

 

***  V silné opilosti nenapadlo v neděli 9.7. odpoledne 32letého muže z Českých Budějovic nic lepšího, než házet prázdné láhve přes zeď na hřbitov. Strážníci muže zadrželi nedaleko hřbitova, jeho opilost potvrdila dechová zkouška s výsledkem 2,69 promile. Nesmyslný čin byl zadokumentován a předán k vynesení trestu příslušnému správnímu orgánu.

 

 

Vyvěšeno: 03. 07. 2017

Noviny za červen 2017

Městská policie linka 156

 

 

***   Od června letošního roku se strážníci začnou opět zabývat měřením rychlosti. Důvodem je narůstající neukázněnost při dodržování rychlosti ze strany řidičů a s tím související požadavky občanů na potírání tohoto nebezpečného jevu. K měření byl pořízen moderní radar umožňující kvalitní dokumentaci přestupků. Strážníci již prošli všemi potřebnými školeními a do ulic se vrátí v podobném režimu jako v minulosti. Měření bude prováděno v souladu se zákonem na místech předem vytipovaných a schválených dopravním inženýrem Dopravní služby PČR a jeho cílem je jediné – prevence a zvýšení bezpečnosti dopravy na našem území. A jak se vyhnout pokutě ? Recept je jednoduchý – dodržovat povolenou rychlost.

 

***  O mobil za cca 6000,- Kč přišla v sobotu 20. 5. po druhé hodině noční na diskotéce v centru města 18letá dívka z Plavska. Strážníkům zároveň sdělila podezření, že její mobil odcizila čtveřice mladíků odcházející do Dukelské ulice. Strážníci skupinu dostihli u vlakové zastávky a provedli kontrolu osobních věcí, mobil však nalezen nebyl. Případ tak byl k dalšímu šetření s podezřením ze spáchání trestného činu předán PČR.

 

***   Opilý, špinavý a pomočený byl nalezen v ranních hodinách v pondělí 22. 5. v Táboritské ulici ležící na trávníku 19letý mladík z Brna. Strážníci navíc našli jeho osobní věci na různých místech v okolí. Mladý opilec byl probuzen a jelikož po několika minutách začal nabývat orientaci o to kdo a kde je, nebyl důvod převozu na záchytku. Nicméně dodatečnému postihu za přestupek proti veřejnému pořádku po úplném vystřízlivění neušel.

 

***  Dlouho se v lázních Aurora v úterý 23.5. neohřál 50letý klient z Jihlavy, který se hned v první den dostavil na léčení v silně podnapilém stavu. Dechová zkouška u nového pacienta ukázala 3,4 promile a tak pro porušení lázeňského řádu po pár hodinách a bez jediné procedury vyrazil opět k domovu.

 

***   Dvě 13leté dívky vyděsil v úterý 30. 5. v zámeckém parku obnažený muž, který se oděný pouze v tričku vynořil z křoví nedaleko fontány. Dívky se se svým zážitkem svěřily ředitelce místní školy a muže popsaly jako staršího 60 let s krátkými prošedivělými vlasy. Strážníci o události s podezřením ze spáchání trestného činu informovali i kolegy z PČR a zároveň provedli šetření, které však k vypátrání muže zatím nevedlo. Pokud by někdo z občanů měl podobnou zkušenost z poslední doby, prosíme o informaci na linku 156.

 

***  S nočním klidem si velkou hlavu nedělala 41letá žena z Tachova, která se v úterý 30.5. před půlnoci v Chelčického ulici domáhala vstupu do jednoho z bytů pískáním a křikem. Majitel bytu však o její návštěvu nestál a tak místo veselé noci se podnapilá žena dočkala řešení za přestupek proti veřejnému pořádku.

 

***   Ještě horším způsobem se o hodinu a půl později projevili dva 22letí mladíci z Vlachova Březí, kteří se rovněž v opilosti začali zajímat o vozidla zaparkovaná v Táboritské ulici. Nakonec jeden z nich na jedno z vozidel vyskočil a proběhl se po kapotě. Strážníky na jeho chování upozornil 60letý místní občan a pak už nebyl problém za pomocí kamerového systému vandaly dopadnout. Dechová zkouška ukázala 2,51 promile, případ strážníci zadokumentovali a předali k řešení správnímu orgánu.

 

«Související odkazy

Partnerství