25. 11. 2019

Dotace města Třeboně pro příští rok se pro žadatele zjednoduší

Rada města Třeboně na svém posledním zasedání schválila nová pravidla pro udělování dotací z rozpočtu města a z dotačních programů tzv. programové a individuální dotace pro příští rok. Změny se týkají podporovaných oblastí tělovýchovy a sportu, kultury, cestovního ruchu, ostatních zájmových činností a aktivity vedoucích při práci s dětmi a mládeží, kam patří oddíly, kroužky a sportovní trenéři.

Všechny potřebné informace získá žadatel v jednom dokumentu, což je zjednodušení pro každého. Odpadá tím složité dohledávání potřebných informací z různých zdrojů. Dotační program bude schválen a zveřejněn dříve než tomu bylo v předchozích letech.

Maximální částka na jednoho člena v členské základně jednotlivých žadatelů ve výši 2 tis. Kč zůstává shodná s předešlými roky, ale nově byl zrušen koeficient 1,3 % pro soutěžící členy a bude již na žadateli, jak si částku v rámci svého klubu přerozdělí.

Další změnou prošly dotace pro oblast vedoucích oddílů, kroužků či sportovních trenérů při výpočtu odtrénovaných hodin za příslušný rok, který bude víc zohledňovat realitu a nebude se odvíjet od předpokládaných hodnot jako dříve.

Nikoliv novinky, ale jasně sdělenou informací je uvedení kompetencí. O částkách podpory do 50 tis. Kč rozhoduje rada a o vyšších částkách pak zastupitelstvo města. S každým žadatelem je uzavřena smlouva, která se při částce nad 50 tis. Kč zveřejňuje v registru smluv. Dotace budou na příští rok opět rozděleny do dvou vln tedy výzvy číslo 1 a 2.