08. 11. 2019

Další vyhrazené parkování pro invalidy v Třeboni

Radní města Třeboně jsou oprávněni udělovat souhlas popřípadě zamítnout žádost občanů o zvláštní užívání místní komunikace pro vyhrazené parkovací stání. Na posledním jednání rady byl takto udělen souhlas pro obyvatelku Třeboně, která podala na městský úřad žádost. „Paní je držitelkou průkazu ZTP a průkazu označujícího vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou. Přidělili jsme jí místo v blízkosti 50 m od domova, jelikož posudek lékaře obsahuje vyjádření, že je paní schopná chůze a nepoužívá invalidní vozík,“ doplnil rozhodnutí radních starosta města Jan Váňa. Pro vyhrazené stání v Husově ulici bude využita plocha před vchodem do bývalé prodejny elektrospotřebičů, kde je vodorovným značením zakázáno stání. „Hendikepovaným občanům tímto rozhodnutím rádi usnadníme mobilitu, a pokud je možnost, vždy vyjdeme vstříc a nalezneme vhodné řešení pro vyhrazené parkování,“ uvedl starosta Váňa.