11. 10. 2019

Podpora sportu, činnosti oddílů a kroužků pro děti a mládež z Třeboně

Druhá vlna dotací města Třeboně v oblastech tělovýchovy a sportu spolu s oblastí podpory činnosti oddílů, kroužků a trenérů při práci s dětmi a mládeží má své úspěšné žadatele. Těšit na dotaci se může například TJ Jiskra Třeboň, SK Boxing, Junák nebo oddíl Zálesáci Třeboň. Jednotlivé žádosti byly posouzeny v rámci zasedání Komise mládeže a sportu. Návrhy následně komise předložila ke schválení radním.

Peníze poputují například na účast oddílu jachtingu z TJ Jiskra Třeboň na Mezinárodních závodech lodní třídy Optimist Halloween Cup 2019. Tyto závody se budou konat koncem října v italském městě Garda. Jiskra získá na reprezentaci města 15 tis. Kč.

Boxeři získají v rámci dotace 11,5 tis. Kč a třeba Junák – český skaut může počítat s příspěvkem ve výši 35,7 tis. Kč. Největší částku z této dotace by měla obdržet TJ Jiskra. V tomto případě radní doporučili zastupitelstvu města schválit dotaci, jelikož není v jejich kompetenci. „Jiskra má mnoho oddílů a ochotných trenérů, kteří se věnují svým svěřencům. Děti a mládež z Jiskry nás výborně reprezentují a dosahují skvělých výsledků, což je třeba náležitě ocenit a činnost klubu a trenérů podpořit,“ dodal k rozhodnutí rady města starosta Jan Váňa.