03. 10. 2019

Delegace z litevské Uteny na návštěvě v Třeboni

Ve dnech od 26. do 29. září 2019 navštívila Třeboň pětičlenná delegaci z partnerského města Utena v Litvě v čele s poradcem starosty Vidmantasem Valinčiusem. Nejprve byli členové delegace oficiálně přivítáni na městském úřadě místostarosty Ing. Janou Grammetbauerovou a Mgr. Petrem Wernerem, poté si prohlédli firmu Santal a Mikrobiologický ústav a odpoledne navštívili Veslařský klub Jiskra Třeboň, kde měli možnost projet se po rybníku Svět. V sobotu 28. září se pak litevská delegace v doprovodu zastupitele Zdeňka Mráze zúčastnila Svatováclavských slavnostní na náměstí a poté si ještě prohlédla třeboňský zámek. Návštěva byla zakončena společnou večeří se zástupci města, kde se obě strany shodly, že by chtěli spolupráci rozšířit i do dalších oblastí běžného života, jako např. do sportu či podnikatelské sféry.