27. 09. 2019

Dotace pro Oblastní charitu Třeboň

Rada města Třeboně na svém posledním jednání schválila přidělení dotace ve výši 35 tis. Kč pro Oblastní charitu Třeboň. Částka má dvě položky. První ve výši třicet tisíc korun získá Občanská poradna a druhou položku čítající pět tisíc korun obdrží Sociálně terapeutická dílna Motýl. Obě služby jsou provozovány Oblastní charitou Třeboň.

Občanská poradna nabízí poradenství v oblasti sociální problematiky, bydlení, pracovněprávních vztahů, lidských a občanských práv osobám, které nemají informace o svých právech, povinnostech a potřebují je pro zvládnutí své obtížné životní situace. Tyto osoby jsou mnohdy limitovány díky věku, špatnému zdravotnímu stavu nebo sociální situaci a poradna jim poskytnutím pomoci situaci ulehčí. Další oblastí, v které poradna nabízí služby, je dluhové poradenství a díky akreditaci Ministerstva spravedlnosti i služby v rámci oddlužení. A to vše diskrétně, nestranně a bezplatně. Statistiky poradny hovoří o počtu klientů ve výši 160 osob z Třeboňska a přímo z Třeboně pak o 140 osobách.

Sociálně terapeutická dílna Motýl se zaměřuje na dlouhodobou a pravidelnou podporu vytváření, obnovy, udržování, zdokonalování pracovních návyků a dovedností prostřednictvím sociálně pracovní terapie. Osobám se zdravotním postižením (hlavně mentálním a kombinovaným mentálním a tělesným) vytváří podmínky pro smysluplné trávení volného času a pracovního uplatnění. Působnost dílny je pro oblast Třeboňska, Jindřichohradecka a Českobudějovicka. Zázemí zde má 26 osob a z toho 5 uživatelů je z Třeboně.

„Toto nejsou jediné částky v rámci letošního roku, které byly poskytnuty Oblastní charitě. V letošním roce byla již poskytnuta dotace na celoroční činnost v celkové výši 45 tis. Kč, z toho na Občanskou poradnu 25 tis. Kč, na provoz dílny Motýl 20 tis. Kč,“ doplnila rozhodnutí rady místostarostka Jana Grammetbauerová.