02. 06. 2022

Velký úspěch dívčí házené v Třeboni

Třeboňská házená slaví postup do 1. ligy starších dorostenek!!! Cesta do nejvyšší dorostenecké soutěže nebyla jednoduchá. Na sezonu 2021-22 nastoupilo 14 hráček, avšak v průběhu srpnové přípravy se 2 hráčky týmu rozhodly sportovní činnost ukončit. Bohužel hned na začátku soutěže se vážně zranily opory týmu Laura Dvořáková a Nikol Drnková a do podzimní části soutěže už nezasáhly. K tomuto oslabení se přidávala průběžně různá drobná zranění a onemocnění ostatních hráček, takže nebylo výjimečné, že tým odjížděl na zápas se 7-8 hráčkami. Děvčata odehrála mnoho zápasů téměř bez možnosti střídání. Přesto se praly jako lvice a po první polovině sezony obsadily první místo. Téměř až do konce soutěže nebyl postup jistý. Prvoligová účast se potvrdila až výhrou na domácí palubovce v předposledním kole. Zásluhu mají všechny hráčky. Největší podíl na vítězstvích týmu měla Simona Schreibmeierová, která se stala s počtem 242 vstřelených gólů nejlepší střelkyní soutěže. Simona je zároveň 2. rokem reprezentantkou České republiky do 18 let, kde také slaví svoje první úspěchy.

Vedení města Třeboně pozvalo tým házenkářek včetně trenérů, aby poděkovalo a ocenilo jejich úspěchy. Dívky se podepsaly do pamětní knihy města, pochlubily se vítězným pohárem a medailemi a zároveň převzaly z rukou starosty města dary.

Přiložený soubor: IMG-0589-kopie.jpg