12. 06. 2020

Expozice ve vodárenské věži bude do konce roku 2020

V červnu se po uzavírce vlivem pandemie znovu otevřely dveře vodárenské věže na Kopečku v Třeboni. Radní města Třeboně na svém posledním jednání schválili dodatek ke smlouvě o výpůjčce expozice, která je ve věži umístěna. Věž je evropským unikátem a skrývá netradiční propojení dvou světů a tři mimořádná

překvapení – je zároveň technickou památkou, uměleckou galerii a rozhlednou v jednom. V rámci komentovaných prohlídek se dozvíte mnohé o historii této cenné industriální památky, o jejím slavném autorovi Janu Kotěrovi i o evropsky unikátní expozici obrazového uměni Mongolska, Tibetu a Číny, kterou ve svých útrobách skrývá. O současnou podobu interiéru a expozici Galerie budhistického umění se zasloužil třeboňský rodák Milan Klečka a velká část sbírky je nyní v majetku Národního muzea resp. jeho pobočky – Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur. Radní na svém jednání schválili prodloužení výpůjčky expozice do konce tohoto roku.