Vyvěšeno: 28. 11. 2022

Výběrové řízení - referent(ka) sociálních věcí - SPOD

Město Třeboň opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta/referentky sociálních věcí - sociálně právní ochrana dětí. Podrobné informace zde
Vyvěšeno: 21. 11. 2022

Kácení a ořezy stromů

Upozorňujeme občany, že do 20. prosince 2022 bude na Naučné stezce zdraví Třeboň na Hrádečku probíhat kácení a ořezy stromů. Žádáme proto občany o omezení vstupu do této oblasti po dobu prací, případně o zvýšenou opatrnost při pohybu v této lokalitě.

Děkujeme za pochopení!

Vyvěšeno: 17. 11. 2022

Připomínka 17. listopadu v Třeboni

Slavnostní akt u pamětní desky k připomenutí dění 17. listopadu 1989 se uskutečnil v Třeboni za účasti vedení města, členů rady a zastupitelstva města, zástupců třeboňské ODS a široké veřejnosti. Starosta PaedDr. Jan Váňa spolu s místostarostkou Ing. Janou Grammetbauerovou a místostarostou Mgr. Alešem Kolářem položili květiny u pamětní desky. Následně pronesl pan starosta proslov, který byl zaměřen na události spjaté s revolucí, vyzdvihl význam svobody a demokracie pro nás všechny a apeloval na veřejnost ve spojitosti s aktuálními tématy. O kulturní program se postaral Serhii Kovalov, student 1. ročníku II. stupně ZUŠ, oboru akordeon pod vedením Lenky Slaninové. Blok poezie otevřela Sára Hejlová, žákyně 9. třídy ZŠ Na Sadech a následně vystoupily studentky dramatického oboru ZUŠ Justina Fríd a Edita Dušáková, studentky Gymnázia Třeboň.
Závěrem akce rozsvítili účastníci pietního aktu svíčky na památku obětí boje za svobodu a demokracii i jako symbol naděje ve šťastnou budoucnost. Vrcholem pak bylo pěvecké zakončení v podání Sáry Hejlové která zazpívala píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu.

Přiložený soubor: IMG-0933.jpg

Vyvěšeno: 16. 11. 2022

Adventní výlet

Město Třeboň připravilo na sobotu 3. prosince 2022 výlet na adventní trhy do německého Pasova a Freyungu.
Odjezd autobusu je v 7 hodin od městského úřadu, návrat okolo 20 hodiny.
Cena výletu je 200 Kč za osobu.
Přihlašovat se můžete v TIC na Masarykově náměstí.

Vyvěšeno: 02. 11. 2022

Město Třeboň se připojilo k projektu “paměť národa / centrum pomoci”

Přispějte ve veřejné sbírce ke Dni válečných veteránů.

Opět je tu veřejná sbírka se symbolem vlčího máku, kterou pořádá už osmým rokem nezisková společnost Post Bellum. Připnutím červeného kvítku vyjadřujeme úctu lidem, kteří bojovali za svobodu a demokracii na válečných frontách 20. století, v odboji i novodobých válečných konfliktech. Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.
Pořízením květu přispějete na přímou pomoc našim hrdinům.
Sbírka se koná od 1. do 30. listopadu a každoročně se do ní zapojují stovky dobrovolníků v ulicích obcí a měst a také stovky sbírkových míst po celé České republice. Kasičku pro Vaše příspěvky spolu s vlčími máky naleznete na podatelně Městského úřadu Třeboň. Doporučená min. cena je 30 Kč. Sbírku můžete podpořit také platbou on-line. Více informací naleznete na webu denveteranu.cz.
Připojte se ke sbírce, pomozte rozšířit tradici  a vybrat prostředky na zaznamenání a vyprávění příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu. Jako jedna z prvních v Třeboni vhodila svůj příspěvek místostarostka města Ing. Jana Grammetbauerová. Neváhejte a přijďte též.

Přiložený soubor: IMG-0763.jpg