19. 03. 2020

Vedení města Třeboně zajistilo roušky

Vedení města Třeboně objednalo a zajistilo dodávku 500 ks roušek vhodných k opakovanému použití. Roušky byly ve čtvrtek ráno rozvezeny do všech domů s pečovatelskou službou v Třeboni. Další várku obdržela Základní škola Na Sadech a Mateřská škola Sluníčko, které zajišťují hlídání pro děti zaměstnanců v režimu zvláštní služby. Tito lidé musí do zaměstnání, aby zajistili chod integrovaného záchranného systému – tedy zdravotní službu, hasiče, policii a další služby nezbytně nutné k tomu, aby se neomezilo zajištění základních služeb. „Samozřejmě jsme nezapomněli na zaměstnance v první linii, mezi které patří hlavně Městská policie Třeboň a dobrovolní hasiči. Městská policie zajišťuje krom jiného i nákupy pro lidi v karanténě, kteří nemají nikoho ve svém okolí, aby jim nákup zprostředkoval. Stejně tak zajišťují nákupy a dovoz léků pro seniory,“ vysvětlil rozhodnutí starosta města Třeboně Jan Váňa. „Je nutné tyto lidi vybavit ochrannými pomůckami. Nebylo možné čekat na zásoby od státu či kraje. Museli jsme začít jednat. Proto jsme oslovili českého výrobce a zajistili prvotní várku roušek. Další budou dodány v brzké době. Roušky nejsou jednorázové. Stačí je vydezinfikovat a jsou vhodné k dalšímu použití.“

Pro vybrané osoby v první linii byly zároveň nakoupeny ochranné brýle a rukavice spolu s dezinfekcí. „Musíme tak zajistit kontinuitu potřebných služeb a chod úřadu,“ dodala místostarostka města Jana Grammetbauerová.

Rada města rozhodla o navýšení položky na krizové řízení o 350 tis. Kč na nákup ochranných pomůcek a o vytvoření položky na nákup a dovoz základních potravin ve výši 30 tis. Kč.