17. 03. 2020

Informace pro občany

Vážení spoluobčané, od 16. března se nachází usnesením vlády naše země v karanténě. Za této situace je zakázán volný pohyb osob mimo cesty do práce, nákupu potravin, cesty do lékárny, tedy pro nezbytně nutný pohyb. Od včerejšího dne také doporučuje osobám starším 70ti let nevycházet z domovů. Důležitým preventivním opatřením je používání roušek, případně kapesníků, šál nebo šátků pro zakrytí nosu a úst. Bez těchto pomůcek nevycházejte, nechoďte do obchodů, lékáren ani venčení psů. Chráníte tím nejen sebe, ale také ostatní. Z dosavadní zkušenosti je vidět, že tato opatření v Třeboni dostatečně nedodržujeme.

Občané starší 65ti let a vy kteří si nemůžete zajistit základní potraviny nebo léky obraťte se na Městskou policii na tel.: 384 724 271 případně Charitu tel.: 777 566 972, 777 566 971

Všechny informace potom naleznete na webu města: www.mesto-trebon.cz