01. 11. 2019

Přispějte ve veřejné sbírce ke Dni válečných veteránů

Letos už popáté pořádá organizace Post Bellum ve dnech od 1. 11. do 14. 11. 2019 veřejnou sbírku ke Dni válečných veteránů, který se ve světě slaví každoročně 11. listopadu. Základy tohoto svátku byly položeny již v roce 1919. Tento den si připomínáme i v České republice, a to od roku 2001. Každý, kdo si během sbírkových dní pořídí symbol tohoto dne – květ vlčího máku, přispěje do sbírky pro archiv Paměť národa, díky které vzniknou další příběhy hrdinů, veteránů a bojovníků za svobodu a demokracii, za svobodné Československo.

Nyní máte i Vy možnost přispět a podpořit tento projekt. Kasičku pro Vaše příspěvky spolu s vlčími máky naleznete na podatelně Městského úřadu a v Městské knihovně v Třeboni. Doporučená min. cena je 30 Kč.

Nezapomínejme na příběhy lidí, kteří bojovali za naši svobodu a demokracii. Přispějme na uchování jejich vzpomínek.

Za příspěvek Vám velice děkujeme.