26. 08. 2019

Podpora sportu a obnovy památek podpořené z rozpočtu Jihočeského kraje

Restaurování kamenného kříže na hřbitově v Třeboni

Na konci července letošního roku bylo dokončeno restaurování kamenného kříže umístěného u cesty naproti rozptylové loučce na hřbitově sv. Alžběty. Oprava v celkové částce 80 385 Kč byla financována za podpory Jihočeského kraje částkou 55 000 Kč z dotačního programu Kulturní dědictví, Opatření č. VI – Obnova pietních míst.

Restaurování Mariánského sloupu na Masarykově náměstí v Třeboni

Restaurátorský zásah má udržovací charakter, který spočívá v očištění památky od mechů a prachu, opravy prasklin, doplnění chybějícího materiálu, provedení barevného sjednocení a konečné povrchové hydrofobizace. Restaurátorské práce budou probíhat od 12.8. do 14.10.2019 v celkové částce 244 950 Kč. Restaurování Mariánského sloupu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje, který na obnovu památky přispívá částkou 146 749 Kč z dotačního programu Kulturní dědictví, opatření č. V. - Nemovité kulturní památky.

Obnova zděné kapličky U Barborky

V září bude zahájena oprava zděné kapličky sv. Barbory, která je kulturní památkou a je umístěna v parčíku v ulici Svatopluka Čecha. Oprava je spolufinancována Jihočeským krajem z dotačního programu Kulturní dědictví, Opatření č. II -  Obnova drobné sakrální architektury v částce 15 000 Kč. Celkové náklady na opravu kaple jsou 46 761,12 Kč.

Doplnění překážky Bengový sjezd do skateparku

Do areálu skateparku u sportovní haly byl v srpnu umístěn nový sportovní prvek Bengový sjezd. Město Třeboň, jako provozovatel areálu, za finančního přispění Jihočeského kraje v částce 100 000 Kč z dotačního programu Podpora sportu, Opatření  č. III. – Obnova vybavení sportovišť a jejich zázemí,  pořídilo nový prvek, který splňuje všechny požadavky na bezpečnost. Do konce roku je plánováno ještě pořízení jednoho menšího prvku, který nahradí velmi žádaný a používaný prvek „zábradlí“.