11. 09. 2020

Návštěva z bavorského Freyung-Grafenau

Ve čtvrtek 3. září navštívila Třeboň delegace z bavorského okresu Freyung-Grafenau v čele s okresním radou Sebastianem Gruberem, který přijel představit své dva nově zvolené zástupce, a to paní Hilde Greiner a pana Franze Brunnera. Hlavním tématem společné diskuze s vedením města byla samozřejmě pandemie koronaviru a její dopady na fungování a hospodaření měst a obcí.

V souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nemoci musela být v letošním roce zrušena či odložena většina společných aktivit. Mezi ty největší patří fotbalový turnaj mládeže, který se měl uskutečnit v červnu letošního roku. Náhradní termín byl stanoven na červen 2021. Zástupci obou stran se shodli, že i v této nelehké době je potřeba udržovat přátelské vztahy mezi našimi zeměmi a navzájem se podporovat. Zcela jistě se následky pandemie dotknou nás všech i v budoucnu, a to nejen omezením cestování, rušením společenských, kulturních či sportovních akcí, ale také v oblasti ekonomiky. Vyrovnat se s nimi nebude nic snadného, ale pokud spojíme své síly, můžeme dopady pandemie úspěšně eliminovat.

Setkání bylo zakončeno společným obědem v nově zrekonstruované restauraci Adéla, kde si hosté objednali místní speciality – rybí polévku a třeboňského kapra. Společným přáním všech zúčastněných bylo, abychom současnou situaci zvládli a co nejdříve se vrátili k normálnímu životu. Pak budeme moci pokračovat v dobře rozběhnuté spolupráci.