25. 06. 2020

Město Třeboň poskytne slevu 30% z nájmu podnikatelům

Rada města Třeboně schválila na svém posledním jednání poskytnutí slevy ve výši 30% z ceny nájmu u nebytových prostor za období od dubna do června tohoto roku. Sleva se týká podnikatelů, kteří mají nájemní smlouvu pro své provozovny v budovách v majetku města. Sleva bude poskytnuta na základě písemné žádosti. „Tímto se snažíme ulevit podnikatelům, kteří byli dotčeni restrikcemi spojenými s pandemií koronaviru. Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo program podpory podnikatelů, kteří byli dotčeni těmito opatřeními ve spojitosti se šířením onemocnění a viru COVID-19. Program má název COVID – Nájemné. Čekali jsme na pravidla a přesné informace, abychom podnikatelům nezkomplikovali jejich žádosti, proto jsme rozhodli až nyní. Sice veškeré náležitosti spojené s pokyny jak žádat stále nejsou zveřejněné, ale máme k dispozici již reálnější přehled a víme, že když udělíme souhlas s touto 30% slevou, tak podnikatelé budou moci žádat stát o podporu ve výši 50% nájemného za toto období třech měsíců.“ Dodal starosta města Jan Váňa.