BLESKOVKY

28. 05. 2018

Setkání partnerů Jihočeského kraje

„Více barev, jedna linie“, to bylo motem druhého ročníku Fóra partnerských regionů Jihočeského kraje, které se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. května v Hluboké nad Vltavou. Akce, organizovaná Jihočeským krajem, byla zacílena na rozvoj zahraničních vztahů a spolupráci s partnerskými regiony.

Při slavnostním zahájení v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie přivítala hosty hejtmanka jihočeského kraje Ivana Stráská a ve svém projevu vyzdvihla myšlenku, že „přátelé našich přátel jsou našimi přáteli“. Za město Třeboň se akce zúčastnila starostka Třeboně Terezie Jenisová. Fórum poskytlo možnost pro setkání s mnoha zajímavými hosty, mezi kterými byli například velvyslanci, politici a zástupci českých i zahraničních partnerských regionů.

V přátelském duchu se nesla celá zahajovací akce i následné odborné semináře zaměřené na různá témata (např. mezinárodní obchod, trendy cestovního ruchu, regionální letecká doprava, mezinárodní spolupráce, aj.)