BLESKOVKY

16. 05. 2018

Poznejte tradice i přírodní krásy Bavorského lesa

Město Třeboň pořádá v rámci spolupráce s okresem Freyung-Grafenau v letošním roce dva jednodenní výlety do Národního parku Bavorský les. První výlet se uskuteční v sobotu 16. června, druhý výlet, určený pro zdatnější turisty s výstupem na Roklan, zorganizujeme v sobotu 15. září.

Program červnového výletu je následující. Odjezd z Třeboně z nádvoří městského úřadu je v 7 hodin, předpokládaný návrat je do 20. hodiny. Dopoledne navštívíme muzeum lidové architektury Bavorského lesa - skanzen ve Finsterau, kde bude možnost občerstvit se v místní hospůdce nebo kavárně. Vstupné pro dospělého v rámci skupiny 4 EUR, děti od 6 let 3 EUR, rodinné vstupné 12 EUR. Více na www.freilichtmuseum.de/cz. Následně se seznámíme se sklářskou tradicí a ruční výrobou skla ve sklárně v Mauthu. Vstupné pro dospělého v rámci skupiny 4 EUR, děti 2 EUR. Více na www.glasblaeserkunst-mauth.com.

Odpoledne navštívíme nejdelší stezku v korunách stromů na světě – „Baumwipfelpfad“ v Neuschönau, která byla zprovozněna v roce 2009. Stezka je dlouhá 1320 m, vysoká 44 m a díky ní můžeme poznat přírodu a charakter bavorského regionu a Bavorského lesa ze zcela jiné perspektivy. Vstupné na stezku je 8,50 EUR pro dospělého, děti do 6 let zdarma, 7,50 EUR pro děti 6 – 14 let, rodinné vstupné činí 22,50 EUR (2 dospělí a 2 děti 6 – 14 let). Vstupné nelze hradit platební kartou. Více informací v češtině na www.baumwipfelpfad.bayern/bayerischer-wald-cz/.

Alternativou odpoledního programu je procházka areálem zvířecích výběhů, kde bylo zřízeno 16 velkých obor a voliér, ve kterých žije na 45 různých místních druhů ptáků a savců. Vstup je zdarma.

Po celý den nás bude doprovázet místní průvodkyně v češtině.

Cena zájezdu: 250 Kč/osoba, 200 Kč/dítě do 14 let. V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění a vstupné. Zájezd se uskuteční při min. počtu 30 osob.

Zájezd je možné zakoupit od 1. 5. 2018 v Turistickém a informačním centru na Masarykově náměstí 1 v Třeboni nebo on-line na www.itrebon.cz/bavorskyles.

Text: Alena Seberová, Martina Vrchotová