BLESKOVKY

23. 03. 2018

Oslava století obnovení litevské státnosti

„Další století s Vámi“, takový byl podtitul slavnosti ke 100. výročí znovuobnovení litevské státnosti. Uspořádalo ji 19. března v Národní galerii Veletržního paláce v Praze Velvyslanectví Litevské republiky. Akce byla také oslavou dobrých vztahů mezi Litvou a Českou republikou.

Velvyslanec Litevské republiky Edvilas Raudonikis

Mezi pozvanými hosty byli státní, kulturní, diplomatičtí a akademičtí činitelé, členové litevské komunity, přátelé Litvy a nechyběly ani delegace z měst, která udržují a rozvíjejí partnerství s městy v Litvě. Díky partnerství s litevskou Utenou a také aktivní spolupráci s Litevským velvyslanectvím se oslavy zúčastnila rovněž delegace z Třeboně pod vedením starostky Terezie Jenisové.

Prostřednictvím krátkého filmu (ke zhlédnutí na facebookových stránkách velvyslanectví) měli hosté možnost seznámit se s vlivem, který měly různé státy světa na vývoj a historii Litvy. Celý program okořenila litevská hudební skupina Subtilu-Z.

Autor fotografií: Giedrius Pocius - Velvyslanectví Litevské republiky v ČR