BLESKOVKY

13. 12. 2017

Česko-rakouské vítání adventu

Vítání adventu je v Třeboni již tradičně spjato s rozsvěcováním vánočního stromu, který město dostává od partnerského Schremsu. V letošním roce Třeboň obdržela stromeček již po pětadvacáté! Na Masarykově náměstí byl slavnostně rozsvícen v sobotu 2. prosince za účasti vedení obou partnerských měst a rovněž rakouského Nikolause, který rozdal přibližně 350 třeboňským dětem malé dárečky.

Ve Schremsu proběhlo zahájení adventního trhu a rozsvícení stromu již o týden dříve v sobotu 25. listopadu. Starostka Terezie Jenisová přednesla za delegaci města Třeboně německou zdravici schremským občanům a spolu s místostarostou Josefem Pindrochem předala představitelům Schremsu třeboňské kapry.

Třeboňského kapra na vánoční stůl darovali při své předvánoční návštěvě zástupci Třeboně též vedení rakouského městečka Litschau a města Gmünd.