BLESKOVKY

13. 10. 2017

Recepce ke státnímu svátku Španělska

Ve středu 11. září 2017 se v Praze konala recepce u příležitosti oslavy státního svátku Španělska – Dne hispánských národů. Pozvání od španělského velvyslance pana Pedra Calvo-Sotely přijala také starostka Třeboně Terezie Jenisová.

Španělský velvyslanec se ve svém projevu dotkl nejrůznějších témat, zmínil například velmi dobrou spolupráci s bilingvními gymnázii a vysokými školami v České republice. I přes složitou situaci, ve které se nyní Španělsko nachází, projevil naději na zlepšení.

Mezi pozvanými hosty byli také Ivo Krýsa, náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy a dále velvyslanci, se kterými mělo město Třeboň již možnost spolupracovat a se kterými udržuje přátelské vztahy, velvyslanec Slovenské republiky Peter Weiss a velvyslanec Litevské republiky Edvilas Raudonikis.