BLESKOVKY

02. 10. 2017

Litevský velvyslanec v Třeboni

Do Třeboně zavítal v pátek 22. září velvyslanec Litevské republiky v ČR pan Edvilas Raudonikis. Na městském úřadě byl přijat starostkou Terezií Jenisovou a místostarostou Zdeňkem Mrázem. Návštěvy se zúčastnila také ředitelka ZŠ Na Sadech Jana Polčáková, která povyprávěla o dlouholeté spolupráci se základní školou v litevské Uteně. Nejen o spolupráci a dlouholetém přátelství s partnerskou Utenou hovořilo vedení Třeboně s litevským velvyslancem. Cílem návštěvy bylo také zmapování míst v Třeboni, které by v budoucnu mohly posloužit nejrůznějším akcím spojeným s litevskou kulturou.

Litevský velvyslanec si prohlédl Kulturní a kongresové centrum Roháč, kino Světozor, divadlo J. K. Tyla, Dům Štěpánka Netolického, Schwarzenberský sál a konírnu, kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí a v neposlední řadě také prostory v lázeňském domě Aurora. Třeboní byl nadšen a určitě se na jih bude vracet, nejen pracovně.