Výsledek hledání

Zavřít

BLESKOVKY

Facebook

Aktuality města

13. 09. 2017

Pozvánka na přednášku Pavla Chlouby

A zde je krátké pozvání přednášejícího:
Moje (zahradnická) srdeční záležitost
Myslím, že letošní Jihočeský festival zdraví nemohl dostat lepší podtitul, než Srdeční záležitosti. Toto slovní spojení vystihuje všechno, co v mém chápání zahrada přináší. Sama zahrada a zahradničení je pro mne srdeční záležitostí, ale to asi bude mít podobně každý, kdo na zahradě žije, sází, přesazuje a pleje.
Když jsem přemýšlel o tom, co je vlastně  z mého pohledu pro život na zahradě vlastně nejdůležitější, zjistil jsem, že nevím odpovědět okamžitě. Co je vlastně pro mne ta srdeční záležitost? Jsou to barvy květů, vůně mokré půdy, nebo snad včely, které asi nikdy nepřestanu obdivovat? Srdečních záležitostí je pro mne hodně, možná je to odkaz předků, nebo dějiny zahradnického nářadí. Nebo třeba jenom představovat si, co se všechno děje v buňkách rostlin, aby z vody, slunce, vzduchu a minerálů mohlo  vzniknout chutné rajče, či dokonce na bílkoviny bohatá fazolka.
Už to asi vím, jedna ze zahradních věcí mě ze všeho fascinuje asi nejvíc. Je to opravdu moje srdeční záležitost. Pokud vás to trochu zajímá, zvu vás na neformální setkání na téma zahradnické srdeční záležitosti. Budu se na vás moc těšit 15. září v 19.00 hod v Domu Štěpánka Netolického v Třeboni.
S úctou
Pavel Chlouba

Přiložený soubor: Moje-srdecni-zalezitost.jpg

«Související odkazy

Partnerství