BLESKOVKY

11. 09. 2017

Na kajaku z Černého lesa do Černého moře

Do Třeboně opět po čase zavítá cestovatel a překladatel Zdeněk Lyčka, který působil v letech 2008-2013 jako velvyslanec České republiky v Dánském království. Je vášnivým sportovcem, životním optimistou a poutavým vypravěčem. V roce 2011 přešel na lyžích grónský ledovec, v roce 2014 doplul na kajaku z Prahy do Severního moře.

Tentokrát nám při jeho přednášce vylíčí zážitky z jeho kajakářského dobrodružství po Dunaji, které podnikl ve dvou etapách v roce 2015 a 2016, kdy na kajaku ujel celkem 2800 kilometrů přes deset evropských států. Přednáška se koná v pátek 15. září od 17:00 hodin v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni v rámci Jihočeského festivalu zdraví 2017 a je pro posluchače zdarma.

Návštěvníci této třeboňské přednášky budou mít navíc jako první možnost zakoupit za zvýhodněnou cenu knížku se stejnojmenným názvem „Na kajaku z Černého lesa do Černého moře“, která autorovi vyjde ve středu 13. září v nakladatelství Argo. Slavnostní křest knihy pak proběhne v sobotu 16. září při zahájení Jihočeského festivalu zdraví 2017 na Masarykově náměstí v Třeboni.