BLESKOVKY

17. 07. 2017

Benefiční koncert pro hospic

Benefiční koncert pod záštitou starostky města Třeboně Terezie Jenisové a rektora Jihočeské univerzity Tomáše Machuly přispěje Hospicové péči sv. Kleofáše. Ta je jednou z nejvýznamnějších sociálních služeb, která nabízí své služby v Třeboni a okolí. Stará se o klienty v poslední fázi jejich života. Poskytuje zdravotní, ale i sociální a duchovní péči. Služba není součástí hrazeného systému zdravotní péče. Přispět na její fungování lze dobrovolným příspěvkem v rámci benefičního koncertu v pátek 28. července v 19 hodin ve Schwarzenberské hrobce.  Výběr operních a operetních árií uslyšíte v podání sólistky operní scény Divadla J.K. Tyla v Plzni a nositelky Ceny Thálie za rok 2014 - sopranistky Ivany Veberové a tenoristy Aleše Voráčka, který vystupuje v opeře Národního divadla v Brně.:
Dva Jihočeši – rodačka z Lišova u Třeboně a rodák z Borovan na Českobudějovicku zazpívají například duet Mařenky a Vaška z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany nebo duet Kavalírský valčík z operety Oskara Nedbala Polská krev. Lidé se můžou těšit i na slavné árie z Dvořákových oper Rusalka a Jakobín nebo z operet Franze Benefiční akce se koná i díky laskavé podpoře Pavla Hofmana ze Státního zámku Třeboň.
Vstupné a výše finanční podpory jsou dobrovolné.
Za organizátory vás srdečně zvou Mária Pfeiferová a Alois Křišťan.