Výsledek hledání

Zavřít

BLESKOVKY

Facebook

Aktuality města

10. 07. 2017

Objevte přírodní krásy Bavorského lesa

Město Třeboň pořádá v rámci spolupráce s okresem Freyung-Grafenau jednodenní výlet do Národního parku Bavorský les. Zájezd se uskuteční v sobotu 23. září 2017, odjezd z Třeboně z nádvoří městského úřadu je v 7 hodin, předpokládaný návrat je do 20. hodiny. Během dne podnikneme pěší výšlap (cca 1,5 hod.) na vrchol hory Luzný v těsné blízkosti státní hranice s Českem. Luzný vyniká mezi šumavskými horami největším kamenným mořem, které pokrývá její vrchol (1 373 metrů). Za dobré viditelnosti je možné z Luzného pozorovat panoramata vrcholů severních Alp. V blízkosti vrcholu je možnost občerstvení. 

Odpoledne navštívíme nejdelší stezku v korunách stromů na světě – „Baumwipfelpfad“ v Neuschönau, která byla zprovozněna v roce 2009. Stezka je dlouhá 1320 m, vysoká 44 m a díky ní můžeme poznat přírodu a charakter bavorského regionu a Bavorského lesa ze zcela jiné perspektivy. Vstupné na stezku je 8 EUR pro dospělého, děti do 6 let zdarma, 7 EUR pro děti 6 – 14 let, rodinné vstupné činí 21 EUR (2 dospělí a 2 děti 6 – 14 let). Vstupné nelze hradit platební kartou. Více informací v češtině na www.baumwipfelpfad.bayern/bayerischer-wald-cz/.

Alternativou odpoledního programu je procházka areálem zvířecích výběhů, kde bylo zřízeno 16 velkých obor a voliér, ve kterých žije na 45 různých místních druhů ptáků a savců. Vstup je zdarma.

Za nepříznivého počasí bude výstup na vrchol Luzný nahrazen návštěvou muzea „Jagd-Land-Fluss“ („Lov-Země-Řeka“) ve Freyungu, vstupné na osobu činí 2 EUR. Po celý den nás bude doprovázet místní průvodkyně v češtině.

Cena zájezdu: 250 Kč/osoba, 200 Kč/dítě do 14 let. V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění a vstupné. Zájezd se uskuteční při min. počtu 30 osob.

Zájezd je možné zakoupit od 1. 7. 2017 v Turistickém a informačním centru na Masarykově náměstí 1 v Třeboni nebo on-line na www.itrebon.cz/bavorskyles.

Text: Alena Seberová, Martina Vrchotová

 

 

«Související odkazy

Partnerství