Výsledek hledání

Zavřít

BLESKOVKY

Facebook

Aktuality města

30. 06. 2017

1. Cykloorienťák a Třeboňské cyklohraní

V sobotu 1. července se uskutečnil první ročník orientačního závodu na kolech (MTBO).  Závod proběhnul za příznivého počasí a přilákal na čtyřicet závodníků.

V době kdy začíná Tour de France a mistrovství světa v orientačním běhu, proběhnul mix těchto dvou disciplín - oritentační závod na kolech. Tento relativně mladý sport (první mistrovství republiky bylo v roce 1993) se etabloval do samostatné sportovní disciplíny, ve které se čeští reprezentanti neztrácejí. Na krajské úrovni jsou však jižní Čechy "pole neorané". Z jihočeských sportovních klubů nepořádá závody v MTBO žádný a v posledních letech se na území kraje jeli závody jen v České Kanadě. Možnost zkusit si MTBO v náborovém závodě proto využili někteří "pěší" orientační bežci, kterých ve startovní listině převládalo. Nejpočetnější startovní kategorie byly rodiče s dětmi do šesti let, kde mladého závodníka často doprovázela celkem početná výprava, a muži - veteráni nad 40 let.

Výsledky a fotografie ze závodů naleznete na webu. Doufáme, že se všem závody líbili a děkujeme všem partnerům a sponzorům.

Trať hlavní mužské kategorie

«Související odkazy

Partnerství