Výsledek hledání

Zavřít

BLESKOVKY

Facebook

Zahraniční aktuality

Vyvěšeno: 27. 06. 2017

Fotbal spojoval národy

V červnu ožila jihočeská Třeboň a bavorský Grainet fotbalem. Konal se Fotbalový turnaj mládeže Dunaj – Vltava 2017, pořádaný na základě úzké spolupráce mezi městem Třeboň a bavorským okresem Freyung-Grafenau. Na organizaci se podíleli také hostitelské kluby z obou zemí, TJ Jiskra Třeboň a SV Grainet. 

Finálové kolo v Třeboni, foto Miroslav Adamec

[Více]
Vyvěšeno: 19. 06. 2017

Na finále fotbalového turnaje do Třeboně

Přijďte fandit sportovním týmům a zažít mezinárodní fotbalovou atmosféru.

V sobotu 24. června se uskuteční finálové kolo přeshraničního Fotbalového turnaje mládeže Dunaj –Vltava 2017. Tímto finále vyvrcholí dvoukolové fotbalové klání mezi německými a českými týmy. V prvním kole, které se odehraje 17. června v obci Grainet v Bavorsku, budou hájit české barvy tyto týmy: TJ Jiskra Třeboň, TJ Šumavan Vimperk, SK Dobrá Voda u Českých Budějovic, SKP České Budějovice, TJ Lokomotiva České Budějovice, TJ Malše Roudné, SK Klatovy 1898 a Sokol Suchdol nad Lužnicí.

[Více]
Vyvěšeno: 03. 05. 2017

Fotbalový turnaj mládeže Dunaj – Vltava 2017

Město Třeboň již více jak dva roky úzce spolupracuje s bavorským okresem Freyung-Grafenau. Spolupráce se rozvíjí v kulturní, sociální, ale i sportovní oblasti. V letošním roce je největší společnou akcí sportovní událost Fotbalový turnaj mládeže Dunaj – Vltava 2017, který obě strany pořádají ve spolupráci se sportovními kluby TJ Jiskra Třeboň a SV Grainet. Cílem projektu je podpořit mladé hráče v rozvoji sportu, v komunikaci se zahraničními týmy a tím vybudovat dlouhodobé vztahy mezi jednotlivci i mezi regiony. Právě díky sportu mohou být odstraněny předsudky a vzniknout nová přátelství na obou stranách hranice. 

[Více]
Vyvěšeno: 05. 04. 2017

Stálý výbor Bavorsko Česko-německé komise pro hraniční vody v Třeboni

Ve dnech 5. až 7. dubna 2017 hostí město Třeboň 19. zasedání Stálého výboru Bavorsko Česko-německé komise pro hraniční vody. Spolupráce České republiky se Spolkovou republikou Německo na hraničních vodách v oblasti vodního hospodářství probíhá na základě smlouvy podepsané v roce 1995.

 

[Více]
Vyvěšeno: 17. 01. 2017

Zahájení nového roku ve Freyungu

Ve čtvrtek 12. ledna proběhlo v bavorském městě Freyung slavnostní zahájení nového roku. Tato společenská akce se konala již tradičně pod záštitou okresního rady Sebastiana Grubera, starosty Freyungu Olafa Heinricha a velitele 8. praporu podplukovníka Marca Dinglera. Všichni tři ve svých projevech zrekapitulovali uplynulý rok a nastínili nadcházející události roku 2017. 

Foto: Thomas Rodler

[Více]

«Související odkazy

Partnerství