Výsledek hledání

Zavřít

BLESKOVKY

Facebook

Zahraniční aktuality

Vyvěšeno: 16. 08. 2017

Běh Zlatá stezka

V sobotu 5. srpna odstartoval v šumavské obci Stožec Běh Zlatá stezka organizovaný okresem Freyung-Grafenau, se kterým Třeboň již více jak dva roky spolupracuje. 

Na fotografii zleva: J. Fliegel, J. Hulec, K. Matschiner (za okresní úřad Freyung-Grafenau), V. Fliegelová

[Více]
Vyvěšeno: 10. 07. 2017

Objevte přírodní krásy Bavorského lesa

Město Třeboň pořádá v rámci spolupráce s okresem Freyung-Grafenau jednodenní výlet do Národního parku Bavorský les. Zájezd se uskuteční v sobotu 23. září 2017, odjezd z Třeboně z nádvoří městského úřadu je v 7 hodin, předpokládaný návrat je do 20. hodiny. Během dne podnikneme pěší výšlap (cca 1,5 hod.) na vrchol hory Luzný v těsné blízkosti státní hranice s Českem. Luzný vyniká mezi šumavskými horami největším kamenným mořem, které pokrývá její vrchol (1 373 metrů). Za dobré viditelnosti je možné z Luzného pozorovat panoramata vrcholů severních Alp. V blízkosti vrcholu je možnost občerstvení. 

[Více]
Vyvěšeno: 10. 07. 2017

Myslivecká slavnost okresu Freyung-Grafenau

V neděli 9. července se v bavorské obci Röhrnbach konala myslivecká slavnost, které se za město Třeboň zúčastnil místostarosta Zdeněk Mráz. Celý den byl pro návštěvníky připraven pestrý kulturní program spojený s mysliveckou tématikou, myslivecký trh a další zajímavé aktivity. U této příležitosti bylo okresním radou Sebastianem Gruberem vyznamenáno 29 osobností, které se dlouhá léta nezištně angažují v oblasti myslivosti.

[Více]
Vyvěšeno: 27. 06. 2017

Fotbal spojoval národy

V červnu ožila jihočeská Třeboň a bavorský Grainet fotbalem. Konal se Fotbalový turnaj mládeže Dunaj – Vltava 2017, pořádaný na základě úzké spolupráce mezi městem Třeboň a bavorským okresem Freyung-Grafenau. Na organizaci se podíleli také hostitelské kluby z obou zemí, TJ Jiskra Třeboň a SV Grainet. 

Finálové kolo v Třeboni, foto Miroslav Adamec

[Více]
Vyvěšeno: 19. 06. 2017

Na finále fotbalového turnaje do Třeboně

Přijďte fandit sportovním týmům a zažít mezinárodní fotbalovou atmosféru.

V sobotu 24. června se uskuteční finálové kolo přeshraničního Fotbalového turnaje mládeže Dunaj –Vltava 2017. Tímto finále vyvrcholí dvoukolové fotbalové klání mezi německými a českými týmy. V prvním kole, které se odehraje 17. června v obci Grainet v Bavorsku, budou hájit české barvy tyto týmy: TJ Jiskra Třeboň, TJ Šumavan Vimperk, SK Dobrá Voda u Českých Budějovic, SKP České Budějovice, TJ Lokomotiva České Budějovice, TJ Malše Roudné, SK Klatovy 1898 a Sokol Suchdol nad Lužnicí.

[Více]

«Související odkazy

Partnerství