BLESKOVKY

Zahraniční aktuality

Vyvěšeno: 15. 01. 2018

Litevský den v Třeboni

Na základě spolupráce města Třeboně s Litevským velvyslanectvím v Praze a zároveň partnerství s litevskou Utenou (od roku 1994) se v Třeboni ve čtvrtek 18. ledna uskuteční litevský den. Hlavním bodem programu bude promítání filmu Ekskursanté „VÝLETNICE“. V dopoledních hodinách ho uvidí žáci základních škol a gymnázia. Film Ekskursanté byl natočen v roce 2013 podle skutečného příběhu. Když byla Evropa po druhé světové válce rozdělena do dvou částí, Litva se ocitla na východní straně železné opony. V padesátých letech pak byly stovky tisíc Litevců deportovány do gulagů v Sovětském svazu. Příběh pojednává o jedenáctileté osiřelé dívce Mariji, která unikne z deportačního vlaku a vydává se na 6000 kilometrů dlouhou cestu zpět domů do své vlasti.

Vyvěšeno: 13. 12. 2017

Česko-rakouské vítání adventu

Vítání adventu je v Třeboni již tradičně spjato s rozsvěcováním vánočního stromu, který město dostává od partnerského Schremsu. V letošním roce Třeboň obdržela stromeček již po pětadvacáté! Na Masarykově náměstí byl slavnostně rozsvícen v sobotu 2. prosince za účasti vedení obou partnerských měst a rovněž rakouského Nikolause, který rozdal přibližně 350 třeboňským dětem malé dárečky.

Vyvěšeno: 20. 11. 2017

Setkání na americké ambasádě

Na pozvání americké chargé d´affaires paní Kelly Adams-Smith se starostka Terezie Jenisová zúčastnila v pondělí 13. listopadu setkání u kulatého stolu na Velvyslanectví USA v Praze.

Foto: Velvyslanectví USA v Praze

Vyvěšeno: 15. 11. 2017

Zpečetění partnerství na německé půdě

Slavnostní podpis partnerství mezi městem Třeboň a zemským okresem Freyung-Grafenau proběhl také na německé straně, v prostorách knížecího pokoje zámku Wolfstein ve Freyungu v sobotu 11. listopadu. Smlouvu podepsali, stejně jako 16. září v Třeboni, zástupci obou stran, za město Třeboň starostka Terezie Jenisová a za zemský okres Freyung-Grafenau okresní rada Sebastian Gruber.

Vyvěšeno: 13. 10. 2017

Recepce ke státnímu svátku Španělska

Ve středu 11. září 2017 se v Praze konala recepce u příležitosti oslavy státního svátku Španělska – Dne hispánských národů. Pozvání od španělského velvyslance pana Pedra Calvo-Sotely přijala také starostka Třeboně Terezie Jenisová.