BLESKOVKY

Zahraniční aktuality

Vyvěšeno: 13. 10. 2017

Recepce ke státnímu svátku Španělska

Ve středu 11. září 2017 se v Praze konala recepce u příležitosti oslavy státního svátku Španělska – Dne hispánských národů. Pozvání od španělského velvyslance pana Pedra Calvo-Sotely přijala také starostka Třeboně Terezie Jenisová.

Vyvěšeno: 02. 10. 2017

Litevský velvyslanec v Třeboni

Do Třeboně zavítal v pátek 22. září velvyslanec Litevské republiky v ČR pan Edvilas Raudonikis. Na městském úřadě byl přijat starostkou Terezií Jenisovou a místostarostou Zdeňkem Mrázem. Návštěvy se zúčastnila také ředitelka ZŠ Na Sadech Jana Polčáková, která povyprávěla o dlouholeté spolupráci se základní školou v litevské Uteně. Nejen o spolupráci a dlouholetém přátelství s partnerskou Utenou hovořilo vedení Třeboně s litevským velvyslancem. Cílem návštěvy bylo také zmapování míst v Třeboni, které by v budoucnu mohly posloužit nejrůznějším akcím spojeným s litevskou kulturou.

Vyvěšeno: 25. 09. 2017

Třeboň má nového zahraničního partnera

V sobotu 16. září zpečetilo město Třeboň v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni partnerství s bavorským zemským okresem Freyung-Grafenau. Dohodu o spolupráci podepsala starostka Terezie Jenisová a okresní rada Sebastian Gruber. V dohodě obě strany vyjadřují svůj souhlas, že budou udržovat a posilovat partnerské vztahy, budou rozvíjet spolupráci nejen na politické úrovni, ale také na úrovni místních institucí, spolků a organizací a podporovat přátelské vztahy ve všech oblastech veřejného i soukromého života. Spolupráce bude probíhat v oblasti veřejné správy, vzdělávání a vědy, kultury, umění a náboženského života, sportu a v oblasti sociálních služeb a regionálního rozvoje.

Vyvěšeno: 18. 09. 2017

Kajakářská expedice Zdeňka Lyčky

Do Třeboně opět zavítal cestovatel a překladatel Zdeněk Lyčka, který se v pátek 15. září podělil s posluchači v Domě Štěpánka Netolického o své zážitky z kajakářského dobrodružství po Dunaji.

Vyvěšeno: 08. 09. 2017

Švýcarský Interlaken ožil Unspunnenfestem

Jednou za dvanáct let se ve švýcarském Interlakenu, který je od roku 1994 partnerským městem Třeboně, koná Unspunnenfest. Jde o unikátní slavnost, při které je kladen velký důraz na tradice, zvyky a švýcarské hodnoty. Slavnost Unspunnen zahrnuje zvyky a obyčeje celého Švýcarska. Právě letošní 10. ročník byl o to výjimečnější, že své tradice poprvé představilo všech 26 kantonů. Velkolepému průvodu Interlakenem, kterým byla celotýdenní slavnost zakončena, s radostí přihlížela i spolková prezidentka Doris Leuthard.