BLESKOVKY

Zahraniční aktuality

Vyvěšeno: 10. 08. 2018

Přátelské utkání staří páni "Třeboňsko" x Wolfsteiner Kickers

V sobotu 28. července 2018 se uskutečnilo přátelské fotbalové utkání mezi třeboňským výběrovým týmem staří páni "Třeboňsko" a týmem Wolfsteiner Kickers z partnerského zemského okresu Freyung - Grafenau.

Vyvěšeno: 09. 08. 2018

Návštěva poutě sv. Anny ve Freyungu

Že je možné upevňovat vztahy s partnerskými městy nejen na politické úrovni, se přesvědčili i třeboňští farníci, kteří byli dne 26. července 2018 při příležitosti konání poutě sv. Anny pozváni k návštěvě německé farnosti v partnerském zemském okresu Freyung - Grafenau (Bavorsko).

Vyvěšeno: 01. 06. 2018

Severské a pobaltské státy slavily

Společná oslava státních svátků osmi severských a pobaltských zemí Litvy, Lotyšska, Estonska, Dánska, Islandu, Švédska, Norska a Finska se uskutečnila v úterý 29. května na Novoměstské radnici v Praze. Dala možnost pro setkání velvyslanců, politiků, umělců a představitelů partnerských měst. Na základě spolupráce s Litevským velvyslanectvím se akce zúčastnila také starostka Třeboně Terezie Jenisová.

Vyvěšeno: 28. 05. 2018

Setkání partnerů Jihočeského kraje

„Více barev, jedna linie“, to bylo motem druhého ročníku Fóra partnerských regionů Jihočeského kraje, které se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. května v Hluboké nad Vltavou. Akce, organizovaná Jihočeským krajem, byla zacílena na rozvoj zahraničních vztahů a spolupráci s partnerskými regiony.

Vyvěšeno: 17. 05. 2018

Mata miemasu

Pozdrav, který v Japonsku značí, že se loučíte, ovšem ne na dlouho, ukončil společné setkání zástupců Třeboně a japonských měst Matsuzaki a Shizuoka. Japonci oslovili město Třeboň a tak se v polovině května potkali představitelé japonských kulturních, neziskových i novinářských institucí s místostarostou Josefem Pindrochem a jednatelem Slatinných lázní Třeboň Milanem Kramárikem.