BLESKOVKY

Zahraniční aktuality

Vyvěšeno: 17. 05. 2018

Mata miemasu

Pozdrav, který v Japonsku značí, že se loučíte, ovšem ne na dlouho, ukončil společné setkání zástupců Třeboně a japonských měst Matsuzaki a Shizuoka. Japonci oslovili město Třeboň a tak se v polovině května potkali představitelé japonských kulturních, neziskových i novinářských institucí s místostarostou Josefem Pindrochem a jednatelem Slatinných lázní Třeboň Milanem Kramárikem.

Vyvěšeno: 16. 05. 2018

Poznejte tradice i přírodní krásy Bavorského lesa

Město Třeboň pořádá v rámci spolupráce s okresem Freyung-Grafenau v letošním roce dva jednodenní výlety do Národního parku Bavorský les. První výlet se uskuteční v sobotu 16. června, druhý výlet, určený pro zdatnější turisty s výstupem na Roklan, zorganizujeme v sobotu 15. září.

Vyvěšeno: 15. 05. 2018

Na litevské vlně

Rok 2018 je pro Třeboň ve znamení litevské spolupráce. Není tomu náhodou, protože Česká republika má s Litvou mnoho společného. V lednu se uskutečnil Litevský den v Třeboni za přítomnosti zástupců litevského velvyslanectví i samotného velvyslance Edvilase Raudonikise. V březnu byli zástupci Třeboně pozváni na oslavu 100. výročí obnovení litevské státnosti v Praze a v dubnu proběhla návštěva partnerského města Utena. Spolupráce s litevským velvyslanectvím by měla pokračovat i nadále. V letošním roce by se mohla uskutečnit ještě další společná akce.

Do Litvy se v posledním týdnu v dubnu vydala šestičlenná delegace zástupců Třeboně pod vedením starostky Terezie Jenisové a místostarosty Zdeňka Mráze. Nutno podotknout, že cesta do partnerské Uteny je dlouhá bezmála 1300 kilometrů, tudíž na cestě tam a zpět strávíte dva dny. I přes tuto vzdálenost jsme si velmi blízcí.

Vyvěšeno: 30. 04. 2018

František Líbal na zámku Wolfstein ve Freyungu

„Imprese krajiny“, to je název výstavy obrazů malíře Františka Líbala (1896-1974), kterou je možné navštívit v muzeu Jagd-Land-Fluss na zámku Wolfstein v bavorském městě Freyung. Výstava je společným dílem města Třeboň a partnerského regionu Freyung-Grafenau. Návštěvníci mohou výstavu shlédnout až do 9. září, otevřeno út – ne od 10.00 do 16.00 hodin. Výstava je doplněna o vítězné fotografie ze soutěže „Vyblejskni Třeboň“, které odráží třeboňskou krajinu i samotné město pohledem fotografů - amatérů.

Vyvěšeno: 23. 03. 2018

Oslava století obnovení litevské státnosti

„Další století s Vámi“, takový byl podtitul slavnosti ke 100. výročí znovuobnovení litevské státnosti. Uspořádalo ji 19. března v Národní galerii Veletržního paláce v Praze Velvyslanectví Litevské republiky. Akce byla také oslavou dobrých vztahů mezi Litvou a Českou republikou.

Velvyslanec Litevské republiky Edvilas Raudonikis