BLESKOVKY

Zahraniční aktuality

Vyvěšeno: 17. 01. 2017

Zahájení nového roku ve Freyungu

Ve čtvrtek 12. ledna proběhlo v bavorském městě Freyung slavnostní zahájení nového roku. Tato společenská akce se konala již tradičně pod záštitou okresního rady Sebastiana Grubera, starosty Freyungu Olafa Heinricha a velitele 8. praporu podplukovníka Marca Dinglera. Všichni tři ve svých projevech zrekapitulovali uplynulý rok a nastínili nadcházející události roku 2017.

Foto: Thomas Rodler

Vyvěšeno: 02. 01. 2017

Advent v duchu 25. výročí partnerství Třeboně a Schremsu

Každý rok se setkávají zástupci města Třeboně a Schremsu, aby společně přivítali dobu adventu a byli svědky rozsvícení vánočních stromků na svých náměstích. Nejinak tomu bylo koncem roku 2016. Tradiční rozsvícení stromu a zahájení adventního trhu proběhlo ve Schremsu již v sobotu 19. listopadu. Z Třeboně dorazila delegace se starostkou Terezií Jenisovou a místostarostou Josefem Pindrochem, popřála obyvatelům Schremsu pokojné vánoční svátky a vše dobré v nadcházejícím roce a předala schremskému vedení tradiční třeboňské kapry.

Vyvěšeno: 19. 12. 2016

Bavorská strašidla opět v Třeboni

Opět po roce se v sobotu 3. prosince na Čertovském rojeníčku představila skupina strašidel a duchů z bavorského lesa Koishüttler Lousnacht. Tento spolek z obce Neuschönau organizuje každý rok 5. ledna v Bavorském lese tzv. Drsnou noc duchů. Chtějí tak uchovat zprávy o divoké honbě i pro příští generace. Při této příležitosti převzala starostka Třeboně Terezie Jenisová knihu mapující tradice a historii tzv. drsných nocí, kterou spolek vydal v loňském roce. Publikaci předal předseda spolku Hans Blöchinger jako poděkování za spolupráci.

Vyvěšeno: 19. 10. 2016

Zdařilá oslava házenkářů

V pátek a sobotu 14. a 15. října si házenkáři TJ Jiskry Třeboň připomněli a oslavili padesáté výročí přátelských setkání s německým klubem SG Hohensachsen.

Vyvěšeno: 18. 10. 2016

Recepce ke státnímu svátku Španělska

Na pozvání velvyslance Španělska v Praze Pedra Calvo-Sotely se ve středu 12. října 2016 zúčastnila starostka Třeboně Terezie Jenisová recepce u příležitosti oslavy státního svátku Španělska – Dne hispánských národů.

Zdroj: Velvyslanectví Španělska v České republice