Výsledek hledání

Zavřít

Facebook

Šachovnice úvodní stránky

Aktuality

Odstávka systému pro občanské průkazy a cestovní pasy

V dnech 24. až 31. prosince proběhne odstávka systému pro nabírání žádostí o vydání a současně také předávání hotových občanských průkazů a cestovních dokladů. Důvodem přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují odstávku systému. Podávat žádosti o vydání občanského průkazu a cestovního pasu a předávat vyrobené doklady bude možné nejpozději do 23. prosince včetněV době odstávky bude možné požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti jeden měsíc, za jehož vydání nebude vybírán správní poplatek. 

Ověřovací anketa ukázala, co Třeboňáci chtějí

V úterý 3. listopadu se v Kulturním a společenském centru Beseda konalo čtvrté Fórum Zdravého města Třeboň. Fórum je jedním z nástrojů, kterým Zdravá města zapojují obyvatele do veřejného dění. Nabízí deset tematických okruhů života ve městě, v nichž jsou určovány „top priority“.
Do Besedy přišlo téměř 100 diskutujících. Z jejich debaty vzešlo 20 priorit, které byly následně zařazeny do takzvané ověřovací ankety. Anketní lístky byly dostupné na podatelně městského úřadu, v Turistickém a informačním centru na Masarykově náměstí, městské knihovně, na poště a na webu města. Celkem se sešlo 231 lístků (6 z nich bylo neplatných).

Ověřovací anketa potvrdila těchto 5 priorit:
•    Zřízení nové polikliniky
•    Vybudování nové zastřešené ledové plochy
•    Sociální služby pro handicapované (např. sociálně-terapeutické dílny)
•    Realizace cyklostezky na Rožmberk podél Zlaté stoky (IN- line kvalita)
•    Zřízení senior taxi

Děkujeme všem, kteří se ankety Fóra Zdravého města Třeboň zúčastnili!

Schremští rozsvítili vánoční strom

V sobotu 21.11.2015 byl v rakouském městě Schrems zahájen adventní trh s tradičním rozsvícením vánočního stromu.

[Více]

Advent v Třeboni 2015

Přijďte si zpříjemnit předvánoční čas na třeboňské adventní akce. Program najdete zde: [Více]

Stavba kruhového objezdu

Stavba okružní křižovatky v lokalitě U Trojice je ve 2 fázi. Termín této fáze končí 29. listopadu 2015. Od 30. listopadu 2015 do 20. prosince 2015 bude probíhat 3. fáze stavby. V souvislosti s tím bude veškerá doprava (vč. tranzitu) ve směru od Českých Budějovic a Jindřichova Hradce na Prahu svedena do ul. Jiráskova a vedena po objízdné trase: Jiráskova, Nádražní, Za Nádražím, Rybářská a silnice I/24 směr Praha. V tomto termínu dojde na uvedených místních komunikacích k navýšení počtu projíždějících vozidel vč. nákladní dopravy. Termíny závisí na klimatických podmínkách.

Kotlíkové dotace - semináře pro veřejnost

Informační semináře zaměřené na kotlíkové dotace se uskuteční na přelomu listopadu a prosince v Jihočeském kraji. Pro třeboňské zájemce bude seminář připraven ve čtvrtek 3. prosince v Jindřichově Hradci v KD Střelnice od 16 hodin a v úterý 15. prosince v Třeboni v KKC Roháč od 16 hodin. Registrace pro semináře nejsou nutné. Více informací také na webu: kotlikovedotace.kraj-jihocesky.cz

Bronz za den vody

Město Třeboň obsadilo 3. místo v letošním ročníku soutěže projektů na ochranu životního prostředí Jihočeská ratolest. Tentokrát na stupně vítězů vystoupilo díky projektu Světový den vody 2015 – Třeboň. Tato akce byla společným projektem města Třeboň, Městské Vodohospodářské, s.r.o., třeboňských základních škol a třeboňského gymnázia. Zaměřena byla na žáky devátých tříd. Cílem bylo, aby si děti uvědomily co je to hospodaření s vodou, a to jak s vodou dešťovou, tak s vodou pitnou. Projekt upozornil především na skutečnost, že významně tuto problematiku mohou ovlivňovat i jednotlivé domácnosti.

Prodejci požárních hlásičů - upozornění

Na základě informací Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje upozorňujeme občany, že se na území regionu objevily osoby nabízející prodej a instalaci požárních hlásičů do domácností, přičemž se představují jako hasiči, či preventisté. Příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje neprovádí ani prodej ani instalaci těchto zařízení. Příslušnost ke sboru navíc prokazují platným služebním průkazem s osobním evidenčním číslem. Více zde:

Přiložený soubor: upozorneni-hasici.pdf

Ročenka 2014

Kontakt

Spojovatelka:

Telefon: 384 342 111
další kontakty...

Sekretariát starosty:

tel.: 384 342 115

Starostka:

+Mgr. Terezie Jenisová
tel.: 384 342 113
terezie.jenisova@mesto-trebon.cz

Místostarosta:

+Zdeněk Mráz
tel.: 384 342 114
zdenek.mraz@mesto-trebon.cz

Místostarosta:

+Ing. Josef Pindroch
tel.: 384 342 113
josef.pindroch@mesto-trebon.cz

Tajemník:

+Ing. arch. Aleš Valder
tel.: 384 342 120
ales.valder@mesto-trebon.cz

Tisková mluvčí:

+Mgr. Jitka Bednářová
tel.: 384 342 147
jitka.bednarova@mesto-trebon.cz

Město Třeboň
Palackého nám. 46/II
379 01 Třeboň

Datová schránka: 4cbbvj4

Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský

posta@mesto-trebon.cz
www.mesto-trebon.cz

Partnerství