Výsledek hledání

Zavřít

Facebook

Šachovnice úvodní stránky

Aktuality

Mírový běh v Třeboni

Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run probíhá napříč Českem a Slovenskem !
V Třeboni jsme mírový běh přivítali ve středu 27. května v 10.30 hodin na Masarykově náměstí.

V Třeboni přišlo běžce pozdravit na 150 žáků mateřských i základních škol. V rámci uvítacího programu zazpívaly děti z MŠ Sluníčko a vokální soubor Gymnázia Třeboň Sedmikrásky. Pochodeň za Třeboň převzal místostarosta Josef Pindroch. Děti pro účastníky běhu připravily symbolické dárky, organizátoři je naoplátku obdarovali pamětními listy a omalovánkami. Část školáků po běhu kolem světa, čili kolem praporků symbolizující jednotlivé světadíly, na závěr vyprovodila běžce k branám města. Odtud pokračovali směrem na Stráž nad Nežárkou.
Foto a další info zde:

[Více]

Běh Corpus Domini měl zastávku v Třeboni

V letošním roce opět vedla městem Třeboň štafeta Corpus Domini. Startuje v Praze a končí v italském městě Orvieto. Vede po stopách cesty českého kněze Petra roku 1263 z Prahy do Říma. Při této cestě došlo k církevní události, na základě které se po celém světě slaví svátek Corpus Domini, tedy křesťanský svátek Božího těla. Štafeta dorazila na Masarykovo náměstí v pondělí  25. května 2015 po 14:00 ho­dině.

[Více]

Kurz italštiny

Chcete se naučit základy italštiny na prázdniny? Přijďte do rodinného centra Kapřík na kurz italského jazyka. Začínáme 23. června od 17 hod. 

Přiložený soubor: italstina.pdf

Cena města Třeboně prof. Miloši Velemínskému

Rada města Třeboně schválila udělení Ceny města Třeboně prof. MUDr. Miloši Velemínskému, CSc., dr.h.c. za celoživotní dílo a přínos v oblasti pediatrie, za lidskost a angažovanost v sociální oblasti. Cena města byla prof. Miloši Velemínskému slavnostně předána dne 18. 5. 2015 ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Třeboň před zahájením jednání zastupitelstva města.

[Více]

Vyblejskni Třeboň 2015

Dvě stovky snímků zaslalo čtyřicet autorů z celé České republiky do loňského ročníku fotosoutěže Vyblejskni Třeboň. Letošní v pořadí už pátý ročník vyhlásil odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboně ve spolupráci se Syndikátem jihočeských novinářů a hotelem Zlatá hvězda. Také letos se bude soutěžit o zajímavé ceny – např. víkendový pobyt v Hotelu Zlatá hvězda nebo v Campu Paris, sud piva z Pivovaru Regent, poukazy na procedury v Lázních Aurora. Nejúspěšnější fotografové je převezmou 26. září v Třeboni v rámci Svatováclavských slavností. Fotografie z dovolené na Třeboňsku je možné zasílat do 30. srpna na e-mail vyblejskni@mesto-trebon.cz. Podrobná pravidla najdete v přiloženém souboru.

Přiložený soubor: vyblejskni-pravidla.pdf

[Více]

Třeboňská nocturna chystají hudební lahůdky

Třeboň přivítá 12. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna ve dnech 6. - 11. července 2015.
Výjimečné hudební zážitky, zajímavá setkání a příjemné chvíle v malebném prostředí jihočeské Třeboně. To vše čeká na návštěvníky Třeboňských nocturen. Koncerty se odehrávají na atraktivních místech města Třeboně. Z množství umělců, kteří na letošním festivalu vystoupí, je nutné vyzdvihnout Johannese Grosso, francouzského hobojistu, vítěze loňské soutěže Pražského jara, který vystoupí společně se skvělým Bennewitzovým kvartetem na zahajovacím koncertu. Prvně přivítáme také umělce z USA, a to zpěvačku Deidru Jones. V pátečním crossoverovém programu přednese za doprovodu Big Bendu Gustava Broma řadu písní světových skladatelů. Vyvrcholením bude sobotní závěrečný koncert, na kterém přivítáme v současné době naší největší hvězdu, basbarytonistu Adama Plachetku, který se před několika dny vrátil z velmi úspěšného účinkování v newyorské Metropolitní opeře.

Program najdete zde:

Přiložený soubor: Trebonska-nocturna-2015.jpg

[Více]

Uzavření kanceláře - občanské průkazy a cestovní doklady

Dne 26. 5. 2015 bude kancelář agendy občanských průkazů a cestovních dokladů z důvodu školení uzavřena.

Květnový Zpravodaj Zdravého města

Přinášíme Vám květnové číslo Zpravodaje Zdravého města:

http://www.mesto-trebon.cz/uploads/_mesto/zdrave-mesto/Zpravodaj_V_2015.pdf

Květen 1945 online

Přepis událostí z osvobození Třeboně online

Netradičním způsobem si bude letos Třeboň připomínat 70. výročí osvobození města. Online přepis událostí z květnových dní se na webových stránkách www.mesto-trebon.cz/osvobozeni začne objevovat od dnešní patnácté hodiny. Právě 7. května 1945 v 15 hodin se totiž v zápisu o jednání Místního národního výboru objevila první událost. Události se budou na webu objevovat postupně ve stejném sledu, ve kterém se před sedmdesáti lety ve skutečnosti staly. Každý návštěvník stránek města Třeboně si bude moci ode dneška až do konce května postupně pročíst všechny události. K dispozici budou rovněž dobové fotografie, které poskytl autor knihy Květen 1945 v jižních Čechách Vladimír Kos, který k projektu říká: „Jsem amatérský badatel, který se zabývá obdobím 2. světové války, původně na Třeboňsku, pak postupně v Jižních Čechách a teď už jsem přesáhl území jihočeského regionu. Intenzivněji se tomu věnuju 15 let, využívám archivy, hlavně třeboňský. Ke dvěma vydaným knížkám bych rád přidal třetí. Jsem také sběratelem dobových fotografií v digitální podobě. Dnes jich mám již tisíce.“ [Více]

Kontakt

Spojovatelka:

Telefon: 384 342 111
další kontakty...

Sekretariát starosty:

tel.: 384 342 115

Starostka:

+Mgr. Terezie Jenisová
tel.: 384 342 113
terezie.jenisova@mesto-trebon.cz

Místostarosta:

+Zdeněk Mráz
tel.: 384 342 114
zdenek.mraz@mesto-trebon.cz

Místostarosta:

+Ing. Josef Pindroch
tel.: 384 342 113
josef.pindroch@mesto-trebon.cz

Pověřený tajemník:

+Ing. Pavel Zajíček
tel.: 384 342 120
pavel.zajicek@mesto-trebon.cz

Tisková mluvčí:

+Jitka Bednářová
tel.: 384 342 147
jitka.bednarova@mesto-trebon.cz

Město Třeboň
Palackého nám. 46/II
379 01 Třeboň

Datová schránka: 4cbbvj4

Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský

posta@mesto-trebon.cz
www.mesto-trebon.cz

Partnerství