Výsledek hledání

Zavřít

Facebook

Šachovnice úvodní stránky

Aktuality

Výběrové řízení - koordinátor(ka) rodinného centra

Město Třeboň hledá do nově vznikajícího rodinného centra v Třeboni koordinátora/koordinátorku, který bude zajišťovat provoz a veškeré aktivity rodinného centra. Nástup je možný v květnu 2014, předpokládaný termín otevření rodinného centra je červen 2014. Pokud byste se chtěl(a) do výběrového řízení přihlásit, podrobné informace naleznete v sekci Volná místa.

Beseda o válečných letcích

Pozvánka na besedu:

LETCI Z JINDŘICHOHRADECKA NA BOJIŠTÍCH II. SVĚTOVÉ VÁLKY,

která se uskuteční ve středu 7. května od 18:00 hodin v břilickém hostinci.

Přednáška Mgr. Vladislava Buriana z Muzea Jindřichohradecka a Klubu historie letectví Jindřichův Hradec představí osudy čs. válečných letců z našeho regionu, kteří se v letech 1939 - 1945 podíleli na porážce hitlerovského Německa. Mezi třinácti osobnostmi bude představen také životní příběh Jana Pernikáře, který žil před válkou v Třeboni a kterému město Třeboň odhalilo před několika lety pamětní desku. Přednáška bude doplněna promítáním dokumentů z vojenských válečných lokalit ve Velké Británii a západní Evropě.  

Co můžeme vypěstovat na balkóně či terase?

Městský úřad Třeboň, odbor životního prostředí a Zdravé město Třeboň ke Dni Země zvou na přednášku        
Ing. Pavla Chlouby zahradnického fotografa a publicisty, nezávislého novináře, cestovatele a zahradníka
"Pěstování rostlin v nádobách aneb co vše si můžeme vypěstovat na balkóně či terase".
Přednáška se koná v úterý 22. dubna 2014 v 19:00 hod. v Domě přírody Třeboňska.Přiložený soubor: Pozvanka-A3-konecna-verzce-2.pdf

[Více]

Rolničková sbírka pomohla!

Ve čtvrtek 10. dubna se v Třeboni konala veřejná sbírka Diakonie Rolnička – Rolničkové dnyV Třeboni se při Rolničkových dnech vybralo 11 889 Kč, dohromady ve všech městech bylo 169 079 Kč.  Pro Rolničku je to významná částka, která pomůže zajistit otevření Centra denních služeb pro dospělé lidi s těžkým mentálním postižením na pobočce na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře. Další zprávy jsou na www.rolnicka.cz.

Brány památek dokořán

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska, jehož je Třeboň členským městem, opět připravilo akci „Brány památek dokořán“, kterou se připojuje k Mezinárodnímu dni památek a sídel. Po celý duben se tak v různých městech ČR otevírají památky svým návštěvníkům, zpřístupňují se netradiční prohlídkové okruhy, pořádají se koncerty, přednášky apod. Třeboň otevře brány svých památek 25. dubna 2014. Více zde:

Přiložený soubor: brany.pdf

[Více]

Volby do EP - oznámení pro kandidující

Volby do Evropského parlamentu - oznámení pro kandidující volební strany a uskupení:

Přiložený soubor: oznameni-pol-strany-EP-2014.pdf

Nejhezčí pohádková kancelář je v Třeboni

Ve dnech 4. a 5. dubna 2014 se v DK Metropol konal 7. ročník veletrhu Jihočeský kompas tentokrát pod heslem: „Jižní Čechy aktivní“. Město Třeboň se prezentovalo nejen svým stánkem, ale také na pódiu v programu veletržního studia „Kulatý jihočeský stůl“ a v rámci „Pohádkového odpoledne“ Pohádkového království.Součástí programu byla i korunovace II. pohádkového krále. Za účasti Mgr. Jiřího Zimoly, Ing. Hany Šťastné a Ing. Pavla Pavla a dalších osobností se po 10 letech panování Zdeňka Trošky žezla ujal pan Václav Vydra. Z rukou čerstvě korunovaného pohádkového krále obdrželo naše turistické informační centrum jednu z pěti cen České pohádkové akademie „Jakub“, a to v kategorii Nejhezčí pohádková kancelář. [Více]

Výběrové řízení na místo sociálního pracovníka(pracovnice)

Město Třeboň vyhlašuje výběrové řízení na místo sociálního pracovníka(pracovnice) - sociálně právní ochrana dětí se specializací na náhradní rodinnou péči. Podrobnosti naleznete v sekci Volná místa.

Slovo z radnice

Vážení spoluobčané,

na mimořádném jednání Zastupitelstva města Třeboně dne 26. února 2014 jsem dostala důvěru 15 zastupitelů z 21 přítomných a stala jsem se v posledním volebním roce starostkou města Třeboně.
Když KDU – ČSL na podzim roku 2010 vyhrála v Třeboni volby a já jako nezávislá kandidující za tuto stranu jsem se stala místostarostkou, zavřela jsem oči a skočila do neznámé divoké vody komunální politiky s odhodláním pracovat poctivě pro rozkvět města, kde jsem od svého narození doma. Ani po boku velmi zkušených koaličních kolegů a zaměstnanců městského úřadu pro mne tři uplynulé roky nebyly procházkou růžovým sadem. Práce na pozici místostarostky mi dala možnost setkání s desítkami lidí z nejrůznějších oborů lidské činnosti, s nimiž jsem mohla spolupracovat na rozvoji našeho města ve všech představitelných oblastech jeho života. Mnohé mi však i vzala, když jsem přišla o svůj volný čas, soukromí a stala se tak trochu „věcí veřejnou“... [Více]

Kontakt

Spojovatelka:

Telefon: 384 342 111
další kontakty...

Sekretariát starosty:

tel.: 384 342 115

Starostka:

+Mgr. Terezie Jenisová
tel.: 384 342 113
terezie.jenisova@mesto-trebon.cz

Místostarosta:

+Zdeněk Mráz
tel.: 384 342 114
zdenek.mraz@mesto-trebon.cz

Tisková mluvčí:

+Jitka Bednářová
tel.: 384 342 147
jitka.bednarova@mesto-trebon.cz

Město Třeboň
Palackého nám. 46/II
379 01 Třeboň

Datová schránka: 4cbbvj4

Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský

posta@mesto-trebon.cz
www.mesto-trebon.cz

Partnerství