Výsledek hledání

Zavřít

BLESKOVKY

Facebook

Cyklistické akce

CYKLOHRANÍ 2016:

Mezinárodní závod Okolo jižních Čech byl z organizačních důvodů zrušen pořadatelem. Cyklohraní 2016 však proběhne. Na co se můžete těšit, Vám poodhalí program.

 


PROGRAM CYKLOBRANÍ 2015: 

__________________________________________________________________________________

PRVNÍ BURZA všeho co má kola v Třeboni


Chybí nebo vám přebývá starší kolo, koloběžka, tříkolka, kolečkové brusle nebo cyklovybavení? V sobotu 5. září 2015 při akci Cyklobraní a mezinárodním závodě Okolo jižních Čech v Třeboni si přijďte prodat od 9.00 do 12.00 na nádvoří Besedy své oře a věcičky. Systém prodeje je ve vašich rukách, nabídnete, prodáte a jdete domů s penězi nebo bez peněz, ale s koupenými věcmi.

Staňte se na chvilku obchodníky, smlouvejte, prodávejte nebo nakupte.

V případě nepříznivého počasí se burza uskuteční v loubí staré radnice.
Případné informace k dispozici na telefonu: 384 342 166, nebo 164.

_______________________________________________________________________________________

Město Třeboň, Cyklistický klub RBB Invest Jindřichův Hradec a Apla Vás zvou na

Třeboňské cyklobraní, mezinárodní cyklistický závod Okolo jižních Čech a APLA JEDE 2015

sobota 5. září na MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ

V tento den se můžete těšit v Třeboni již tradičně v rámci čtvrté etapy nejdelšího cyklistického etapového závodu v ČR s názvem Okolo jižních Čech na více jak 20 profesionálních týmů z celého světa a více jak 120 cyklistů. Zároveň s tímto mezinárodním kláním je pro Vás druhým rokem připraveno Třeboňské cyklobraní.  Závodníky i návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Těšit se můžete i na cyklistickou vyjížďku hobby kategorií v rámci štafety kampaně APLA JEDE.
Mezinárodní etapové závodníky čeká 165km dlouhá trať s dojezdem na Churáňově. Pořadatelem mezinárodního etapového závodu je Cyklistický klub RBB Invest Jindřichův Hradec a Město Jindřichův Hradec. Mapu celé etapy i celého závodu si můžete se spoustou dalších materiálů prohlédnout na facebooku a webu www.okolojiznichcech.cz.

 

_______________________________________________________________________________________

V Třeboni to jelo... ... aneb Cyklobraní 2014

při prvním Třeboňském cyklobraní v sobotu 6. září 2014 na Masarykově náměstí a v Zámeckém parku.

Nejdříve to začalo dětskými závody Tour de Kids, kde malí závodníčci ve věku prvních cyklistických pokusů předvedli, co už umí. Pak náměstí ožilo sportovním aerobikem, bubnováním s tancem a zpěvem. K tomu se nám pod širým nebem otevřela výstava Město v pohybu, aneb na kole v dánském hlavním městě a to přímo za účasti zástupce dánského velvyslance pana Kjellberga. Perlou dne se stali závodnící mezinárodního závodu Okolo jižních Čech, jehož etapa vedla z Třeboně do šumavského Churáňova. Místní a návštěvníci Třeboně se také nenechali zahanbit a vyrazili v počtu více než 100 cyklistů po stopách profesionálů. objeli první kilometry královské etapy a pokračovali okolo rybníka Rožmberk do cíle, který je čekal s odměnou a účastnickými listy v Zámeckém parku v Třeboni. Nakonec, třešničkou bohatě ozdobeného dortu celého Třeboňského cyklobraní, byla Bikeshow. Ta čekala od 11 hodin na své příznivce s exhibicemi skvělých českých závodníků biku, skateu, koloběžky a trialového kola. Své dovednosti si až do večera každou hodinu mohly vyzkoušet i děti a dospělí. Tak zase příště na viděnou při 2. ročníku Třeboňského cyklobraní 2015.

 

 

 

Celá fotogalerie

_____________________________________________________________________________________

Nenechte si ujít poprvé v sobotu 6. září Třeboňské cyklobraní při mezinárodním cyklistickém závodu Okolo jižních Čech, jehož třetí etapa odstartuje v Třeboni na Masarykově náměstí.

od 9:00 na Masarykově náměstí: bohatý kulturní program, zajímavá výstava pod širým nebem, dětské cyklistické závody, cyklistické stánky se sportovním sortimentem, spousta zajímavých závodníků světových cyklistických týmu i slavné Tour de France...

11:15 odstartování cyklovyjížďky aneb vydejme se všichni na kole královskou etapou, (vyjížďka na kole pro všechny Třeboňáky, návštěvníky města, rodiče s dětmi, babičky i dědečky – nenáročná cca 25 km dlouhá trasa (v délce trvání cca 1,5 hodiny) nás zavede na kole okolo rybníka Rožmberk zpět do Třeboně).

Start cyklovyjížďky se uskuteční v prostorách startovní brány na Masarykově náměstí. Po odjezdu pelotonu, který projede celkem 2x náměstím, se účastníci shromáždí ke startovací bráně a budou odstartováni.

Cíl bude u základní školy Sokolská. Přejděte s kolem brankou pod Budějovickou branou do zámeckého parku a tam na Vás čeká odměna! Zároveň je zde připraven program BIKE SHOW se soutěžemi pro všechny. BIKE SHOW pro Vás připravilo město Třeboň ve spolupráci s VSA Xtreme teamem. Program bude probíhat ve VSA Xtreme mobilní minirampě. Uvidíte to nejlepší z letních extrémních sportů, které si také budete moci vyzkoušet na místě na vlastní kůži. Sportovní vybavení včetně chráničů Vám zapůjčíme na místě ZDARMA.

V zámeckém parku v prostoru za Budějovickou branou Vás od 11:00 do 18:00 hodin čeká show v minirampě, workshopy, soutěže a autogramiáda profesionálních sportovců (Kuba Trojan BMX, Štěpán Troubil SK8 a Tomáš Lorenc SCT).

 

audio pozvánka

Výstava Město v pohybu

Velvyslanectví Dánského království vám ve spolupráci s městem Třeboň přináší výstavu Město v pohybu o dánském fenoménu života na kole, který je jeden z nejpozoruhodnějších aspektů dánské kultury vůbec. Výstava bude slavnostně zahájena v sobotu 6. září na Třeboňském Cyklobraní za přítomnosti zástupce dánského velvyslance v ČR, pana Larse Kjellberga.
Zajímá vás, jak se Dánové vypořádávají na kole se sněhem a deštěm? Jak si z kol dokáží snadno udělat třeba kočárek nebo zmrzlinový stánek? Jak na kole rozváží poštu, demonstrují nebo naopak randí?
Autor výstavy Město v pohybu Mikael Colville-Andersen je dánský fotograf, filmař a odborník na městskou mobilitu. Jeho výstava 50-ti fotografií zachycuje nejrůznější aspekty každodenního života na kole ve Městě cyklistů, jak se Kodani někdy říká. Michael Colville-Andersen je známý také jako cyklistický velvyslanec Dánského království. Cestuje po celém světě, setkává se s politiky na státní i obecní úrovni, je poradcem měst v problematice rozvoje cyklistické infrastruktury a podílí se na kampaních zaměřených na propagaci cyklistiky u široké veřejnosti, aby cyklistika nebyla vnímána pouze jako koníček pro sportovní nadšence.
Výstava je jeden z doprovodných programů mezinárodního cyklistického pelotonu Okolo jižních Čech a Třeboňského cyklobraní. Slavnostně ji zahájí zástupce dánského velvyslance Lars Kjellberg, starostka Třeboně Terezie Jenisová a ředitel cyklistického závodu Jan Hájek v sobotu 6. 9. v 9:45 na Masarykově náměstí v Třeboni. Výstava potrvá do 15. září 2014.

pozvánka

Tour de kids

9:00 TOUR DE KIDS: start dětských závodů Kalas Cup. Závodit mohou děti ve 3 věkových kategoriích, nejmenší ročníky 2011 a mladší, druhá kategorie ročníky 2010 a 2009 a nejstarší ročníky 2008 a 2007. Trať závodu bude přímo na náměstí. Registrovat do závodu se dá v den závodu přímo na náměstí od 8:00 hodin. Každé ze startujících dětí dostane za odměnu účastnické tričko Tour de Kids (patron dětských závodů). Děti mohou závodit na čemkoliv – na koloběžkách, odrážedlech, kolech atd.

Na stánku Kalas Sportswear kolo štěstí pro děti o ceny!

 

«Související odkazy

Partnerství